مروری بر پیام‌های ناظر امروز؛

ایجاد یک واحد گاو شیری در «زگلدشت»/ تعیین تکلیف بدهی «ذوب» به سازمان تامین اجتماعی

امروز تعداد توقف‌ها از روز گذشته اندکی بیشتر بود. در این روز و همزمان با رشد دلگرم کننده شاخص بورس تهران ۱۳ نماد متوقف، یک نماد تعلیق و پنج نماد بازگشایی شدند.

اقتصاد آنلاین - محمد امین خدابخش؛ امروز شاخص بورس تهران به حرکت خود در مسیر صعود ادامه داد و توانست با رشدی هزار و 643 واحدی خود را به کانال 164 هزار واحد نزدیک‌تر کند. در این روز شاهد توقف 13 نماد و بازگشایی پنج نماد در تابلوی مععاملات بورس و فرابورس بودیم. نماد معاملاتی شرکت سرمایه گذاری صنعت بیمه نیز تنها نمادی بود که در این روز به دلیل بررسی وضعیت اطلاعاتی ناشر متوقف شد. امروز تنها سه نماد به دلیل شفاف سازی متوقف شدند. «سخوز» که مالک تقریبا 60 درصد سهام شرکت بین المللی ارجان صنعت فارس خوزستان است از برگزاری مزایده فروش 600 هزار تن کلینکر توسط شرکت یاد شده به یک شرکت عراقی تولید کننده سیمان پرده بر داشت؛ «ذوب» در مورد نحوه تهاتر بدهی خود به سازمان تامین اجتماعی توضیح داد و «زگلدشت» از چند و چون راه اندازی واحد گاو شیری گفت.

«سخوز» و فروش کلینکر: نماد معاملاتی شرکت سیمان خوزستان (سخوز) به دلیل لزوم ارائه توضیحات در خصوص فروش 600 هزار تنی کلینکر، متوقف شد. این شرکت اعلام کرده است که شرکت بین المللی ارجان صنعت فارس خوزستان که 59.84 درصد از سهام آن تحت تملک «سخوز» است در نظر دارد تا با برگزاری مزایده‌ای اقدام به فروش 600 هزار نکلینکر به شرکت «سیمان ارض العماره» عراق کند.

بدهی به سازمان تامین اجتماعی دلیل توقف«ذوب»: نماد معاملاتی شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب) به دلیل لزوم ارائه اطلاعات در خصوص بدهی شرکت ذوب آهن به سازمان تامین اجتماعی، متوقف شد. این شرکت اعلام کرده است در راستای بهره مندی از ظرفیت موجود در بند (و) تبصره 5 قانون بودجه سال 97 کل کشور، تاییدیه سازمان تامین اجتماعی در خصوص تهاتر مبلغ دو هزار و 400 میلیارد تومان از بدهی‌های بانکی شرکت ذوب آهن اصفهان با مطالبات سازمان تامین اجتماعی از دولت اخذ شده است. رقم نهایی تهاتر بسته به سقف اعتباری بانک‌ها، معادل مبلغ یاد شده یا کمتر خواهد بود که پس از دریافت تاییدیه‌های بانکها، افشای اطلاعات در قالب فرم اصلاحیه به اطلاع سهامداران محترم خواهد رسید. لازم به یادآوری است بخشی از رقم نهایی تهاتر در قالب افزایش سرمایه از محل مطالبات سازمان تامین اجتماعی و آورده نقدی سایر سهامداران و مابقی با شرایط مورد نظر آن سازمان تسویه خواهد شد.

ایجاد یک واحد 1100 راسی در «زگلدشت»: نماد معاملاتی شرکت کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان (زگلدشت) دیگر نماد متوقف شده طی روز جاری بود. دلیل توقف این نماد اخذ مجوز طرح توسعه بوده است. بر این اساس شرکت اعلام کرده است که موفق به دریافت مجوز تاسیس یک واحد 1100 راسی گاو شیری شده است. «زگلدشت» در نظر دارد این تعداد دام را با استفاده از دام‌های در اختیار خود تولید کند و از آنجا که به بهره برداری رسیدن دام‌ها امری زمان بر است احداث ساختمان پروژه از سال آتی انجام خواهد شد. شرکت اعلام کرده که عملیات فروش شیر از سال 1399 آغاز خواهد شد.

خلاصه پیام‌های امروز ناظران بورس و فرابورس در جدول زیر آمده است:

13971018

بیشتر بخوانید
ارسال نظر