کد خبر 305041

دیروز چهار‌شنبه در بورس‌کالا اتفاق افتاد؛

صدر نشینی «قیر ۱۶۰MC» پالایش نفت کرمانشاه/ شمش ۹۹.۸ ایرالکو ۱۴درصد رشد قیمت داشت

«قیر ۱۶۰MC» شرکت پالایش نفت کرمانشاه، حدود ۹۲.۲ میلیارد تومان اختصاص یافت. این محصول به قیمت پایه کیلویی چهار هزار و ۶۱۴ تومان به طور نقدی فروخته شد. قیمت این محصول نسبت به معامله قبلی خود تغییری نداشت.

اقتصاد آنلاین _ لیلی شهیر ؛ روز گذشته چهارشنبه (یازده مهرماه)، تالارهای مختلف بورس ‌کالا در مجموع ارزشی حدود 277 میلیارد تومان داشتند که در 258 قرارداد منعقد شدند. در این میان، تالار فراورده های نفتی بیشترین ارزش معاملات را در حدود 138 میلیارد تومان به خود اختصاص داد.

شایان ذکر است، بیشترین ارزش معاملات بورس کالا در این روز به «قیر160MC» شرکت پالایش نفت کرمانشاه، حدود 92.2 میلیارد تومان اختصاص یافت. این محصول به قیمت پایه کیلویی چهار هزار و 614 تومان به طور نقدی فروخته شد. قیمت این محصول نسبت به معامله قبلی خود تغییری نداشت.

تالار پتروشیمی و فرآورده‌های نفتی

تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران طی این روز معامله ۲۱ هزار و ۵۵۴ تن مواد شیمیایی را تجربه کرد. همچنین در این روز و در تالار مذکور ۲۰ هزار تن قیر و ۱۸۶ تن مواد پلیمری معامله شد.

پر‌ارزشترین معامله این تالار هم به محصول «قیر 160MC» شرکت پالایش نفت کرمانشاه، حدود 92.2 میلیارد تومان اختصاص یافت. این محصول به قیمت پایه کیلویی چهار هزار و 614 تومان در حجم 20 هزار تن، توسط کارگزاری «مفید» به طور نقدی فروخته شد. قیمت این محصول نسبت به معامله قبلی خود (27 شهریور) تغییری نداشت.

«استایرن منومر» پتروشیمی پارس نیز حدود 31 میلیارد تومان ارزش داشت. این محصول با قیمت کیلویی شش هزار و 249 تومان و 9.3 درصد بالاتر از قیمت پایه به طور سلف توسط کارگزاری «سهم آشنا» فروخته شد. این محصول نسبت به معامله قبلی خود (چهارم مهر) 8.7 درصد رشد قیمت داشت. حجم این معامله 5016 تن بود.

کمترین ارزش معاملات این تالار نیز به «اوره گرانول» پتروشیمی رازی، به ارزش حدود 202 میلیون تومان تعلق گرفت. این محصول در این روز با قیمت کیلویی یک هزار و 11 تومان و 2.4 درصد بیشتر از قیمت پایه در حجم 200 تن توسط کارگزاری «اقتصاد بیدار» نقدی فروخته شد.

تالار صنعتی

تالار محصولات صنعتی و معدنی هم طی روز چهارشنبه معامله دو هزار و ۵۰۰ تن شمش آلومینیوم را تجربه کرد. در این روز تنها شمش آلومینیوم شرکت ایرالکو در دو نماد در این تالار معامله شد.

«شمش p-99.81000 » شرکت آلومینیوم ایران  در این روز ارزشی به میزان حدود 23 میلیارد تومان داشت. این محصول با قیمت میانگین کیلویی 22 هزار و 809 تومان (20 درصد بالاتر از قیمت پایه) در حجم 1000 تن توسط کارگزاری «آراد ایرانیان» به طور نقدی معامله شد. این محصول نسبت به معامله قبلی خود (14 شهریور) حدود 14.3 درصد افزایش قیمت داشت.

دیگر معامله شمش این شرکت هم به «شمش00 p-1000 » به ارزش حدود 35 میلیارد تومان بود. این محصول با قیمت میانگین موزون کیلویی 23 هزار و 147 تومان (22 درصد بالاتر از قیمت پایه) توسط کارگزاری «بانک توسعه صادرات» به طور نقدی معامله شد. حجم این معامله 1500 تن بود. این محصول نسبت به معامه قبلی خود (14 شهریور) 0.4 درصد کاهش قیمت داشت.

تالار کشاورزی

همچنین تالار محصولات کشاورزی هم در این روز شاهد معامله هفت هزار و ۶۰۰ تن گندم خوراکی و ۳۰۰ تن شکر خام بود.

بیشترین ارزش معاملات این تالار به «گندم خوراکی» کردستان به میزان دو میلیارد تومان اختصاص یافت. این محصول در حجم 2400 تن توسط کارگزاری «باهنر» به طور نقدی فروخته شد و قیمت آن به ازای هر کیلو 902 تومان بود که بدون رقابت معامله شد.

کمترین ارزش معاملات تالار کشاورزی هم به «شکر خام» برزیل به میزان حدود 520 میلیون تومان اختصاص داشت. این محصول با قیمت پایه کیلویی دو هزار و 600 تومان در حجم 200 تن توسط کارگزاری «باهنر» نقدی فروخته شد.

عرضه‌کننده تمام محصولات این تالار «شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران» بود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری