مدیرعامل چادرملو شفاف‌سازی کرد؛

در حال حاضر آنومالی دی۱۹ تنها مجوز مطالعات اکتشافی دارد/ تجهیزات واحد احیای مستقیم وارد کارگاه شد

در حال حاضر تنها اجازه مطالعات اکتشافی در محدوده آنومالی دی ۱۹ از سوی سازمان محیط زیست صادر شده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین٬ مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو به دنبال انتشار اخبار متعدد درخصوص فعالیت در محدوده معدنی دی 19  گفت: در حال حاضر تنها اجازه مطالعات اکتشافی در محدوده آنومالی دی 19 از سوی سازمان محیط زیست صادر شده است.

محمود نوریان٬ مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو تصریح کرد: مطالعات اکتشافی به مفهوم بهره‌برداری یا هرگونه فعالیت معدنی نیست بلکه منظور بررسی و ارزیابی‌های تشخیص دقیق ذخیره سنگ آهن در این محدوده است. 

وی با اشاره به درک دغدغه فعالان محیط زیست از قرار گرفتن بخشی از محدوده این معدن در منطقه حفاظت شده محیط زیست افزود: چادرملو همواره تابع قانون و ضوابط زیست محیطی بوده و هرگز بر خلاف اصول و مقررات اقدامی انجام نخواهد داد. 

نوریان همچنین گفت: آنومالی دی 19 تنها متعلق به  چادملو نیست بلکه به صورت مشترک با سنگ آهن مرکزی ایران است.

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو درباره بهره‌برداری از واحد احیای مستقیم مجتمع صنعتی چادرملو نیز گفت: کارهای مربوط به افتتاح و بهره‌برداری از واحد احیای مستقیم در حال انجام است؛ هر چند در برنامه اتمام و راه‌اندازی تاخیری به وجود آمده که دلیل آن هم عدم ترخیص بخشی از تجهیزات از گمرک به دلیل مشکلات اخیر داخلی بوده است. 

نوریان افزود: به دلیل قوانین جدید تعریف شده، تجهیزات وارد شده از گمرک با چند ماه تاخیر ترخیص شد، اما اکنون این مسائل حل و تمامی تجهیزات و وسایل وارد کارگاه شده و به سرعت در حال نصب و راه‌اندازی آنها هستیم.

او در ادامه درخصوص خرید معدن سنگ‌آهن در استرالیا نیز گفت: یکی از مواردی که بارها از سوی مدیران چادرملو مطرح شده٬ کمبود ماده اولیه برای واحدهای فرآوری است. لذا با توجه به محدودیت منابع ذخیره قابل برداشت سنگ آهن در داخل کشور، برای رفع نگرانی از اتمام ذخایر، خرید معدن سنگ‌آهن در استرالیا را به‌منظور تامین مواد اولیه برای واحدهای صنایع معدنی در دستور کار قرار دادیم که به صورت مشترک با شرکت معدنی و صنعتی گل گهر و فولاد هرمزگان و یکی از شرکت‌های بخش خصوصی خریداری می‌شود.

به گفته نوریان، ذخیره این معدن قابل قبول است و باید اقدامات اکتشافی روی آن انجام شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر