پتروشیمی‌ها زیر فشار افکار عمومی تغییر جهت دادند؛

مهدوی ادعا کرد نرخ خوراک پتروشیمی‌ها افزایش می یابد/ چرا وزارت نفت تا به امروز تصمیم نگرفته است؟

دبیر کل انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی گفت: دولت نرخ خوراک پتروشیمی ها را افزایش می دهد اما هنوز رقم آن مشخص نشده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، دبیر کل انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی تاکید کرد که نرخ 3800 تومان خوراک پتروشیمی‌ها مربوط به گذشته است و افزایش می یابد.

روز گذشته با انتشار نامه‌ای در فضای مجازی ادعا شد که نرخ خوراک پتروشیمی‌ها که پیش از این توسط دولت، 3800 تومان تعیین شده بود، همچنان تداوم خواهد داشت که پیگیری ها نشان می‌دهد، رایزنی ها برای تغییر این نرخ همچنان ادامه دارد.

احمد مهدوی ابهری٬ دبیر کل انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی درباره شایعه مطرح شده مبنی بر محاسبه نرخ خوراک پتروشیمیها به نرخ 3800 تومان گفت: زمانی که دولت، پتروشیمی‌ها را مجاز می کند تا درآمد خود را به نرخ بازار ثانویه به فروش برسانند، به طور مسلم نرخ خوراک آنها نیز تغییر می کند.

وی یادآور شد: نرخ 3800 تومان خوراک پتروشیمی‌ها مربوط به گذشته است و افزایش می یابد.

هیات وزیران در زمان نوسان شدید نرخ ارز در خرداد ماه امسال با هدف ترغیب پتروشیمی‌ها برای عرضه ارز صادراتی در بازار، نرخ خوراک شرکت‌های پتروشیمی در سال 97 را بر مبنای دلار 3800 تومانی تعیین کرد.

طبق این تصمیم قرار بود که پتروشیمی‌ها ارز صادراتی را به نرخ رسمی 4200 تومان در سامانه نیما عرضه کنند، اما دولت در بسته جدید ارزی، پتروشیمی‌ها را مجاز کرد که ارز صادراتی را در بازار ثانویه به فروش برسانند. بر این اساس، انتظار می‌رود که نرخ خوراک پتروشیمی‌ها نیز افزایش یابد.

پتروشیمی‌ها سالانه حدود 13 میلیارد دلار برای کشور درآمد ارزی کسب می‌کنند که در شرایط کنونی که باید ارز مورد نیاز واردات انواع کالاها به جز کالاهای اساسی از این محل تامین شود، توجهات بیش از پیش به آنها دوخته شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر