کد خبر 279829

رئیس سازمان بورس؛

سبدی از سهام بخرید نه یک سهم

رئیس سازمان بورس گفت: سرمایه گذاران حتماً چند سهم مختلف را با هم بخرند که اگر سهمی کاهش یافت بقیه آن را جبران کنند.

به گزارش اقتصاد آنلاین، شاپور محمدی شب گذشته در گفت و گوی خبری ساعت 21 شبکه یک سیما چشم انداز بورس را ترسیم کرد و با اشاره به دلایل رشد تاریخی چند روز گذشته بازار سرمایه گفت: افزایش سودآوری شرکت ها، انتقال نقدینگی از سایر بازار ها به بورس و پایداری، تنوع و شفافیت، عوامل ورود منابع جدید به بازار سرمایه است.

دبیر شورای‌عالی بورس با اشاره به اینکه  چشم انداز سودآوری بالای صنایع از دلایل مهم اقبال جامعه به این بخش مهم اقتصادی است، گفت: همواره در بازار سرمایه با تحلیل های صحیح می توان سود مناسبی شناسایی کرد.

سخنگوی سازمان بورس و اوراق بهادار به اقدامات لازم برای کاهش ریسک‌های سرمایه گذاری در شرایط صعودی بازار سرمایه اشاره کرد و بیان داشت: نخستین اصل سرمایه گذاری تشکیل سبدی از سهام است. با تشکیل سبد سهام تعادل لازم در هنگام کاهش و افزایش قیمت سهام ایجاد و ریسک سرمایه گذاری به میزان قابل توجهی کنترل می شود.

محمدی به سرمایه گذاران تاکید کرد اطلاعات را تنها از سامانه‌های مرجع و قانونی مانند کدال استخراج کنند و گفت: ضروری است سرمایه گذاران و علاقه مندان به بازار سرمایه از مشاوران متخصص، کارگزاران، شرکت های مشاوره و کارشناسان خبره برای خرید سهام مشورت و راهنمایی بگیرند و به شایعات و سیگنال های سودجویان توجه نکنند.

سخنگوی سازمان بورس تعیین بازه زمانی سرمایه‌گذاری را از دیگر اصول ورود به بازار سرمایه دانست و‌ گفت: نوسان قیمت سهام، ذات بازار سرمایه است و هنگام کاهش قیمت‌ها باید از رفتار های هیجانی پرهیز کرد و با نگاه بلند مدت به افق بازار سرمایه به آن وارد شد.

دکتر محمدی همچنین با اشاره به اینکه افراد بخشی از دارایی‌های خود را در اوراق با درآمد ثابت و بازار بدهی سرمایه گذاری کنند، گفت: واحدهای صندوق‌های سرمایه گذاری مشترک نیز گزینه‌های مناسب و کم ریسکی برای سرمایه گذاران غیر حرفه‌ای است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۱ ۰

    فقط بورس، سهام، حق تقدم. بورس میترکونه.

  • وحید ناظری
    ۰ ۰

    داداش عزیزم بازار کلا منفیه چی بخریم