کد خبر 273350

اقتصادآنلاین از میانه‌های تالار شیشه‌ای گزارش می‌دهد؛

شاخص در تلاش برای تثبیت روند صعودی/ تقابل نفتی‌ها و فلزی‌ها

با وجود گذشت بیش از دو ساعت از آغاز معاملات بورس تهران، حجم و ارزش معاملات اما افزایش قابل توجهی ثبت نکرده است. نماگر اصلی بازار سهام نیز تا کنون در جدال برای ثبت دوازدهمین روز مثبت کاری تا کنون با صعود ۴۰ پله در ارتفاع ۹۵ هزار و ۲۷۰ واحد قرار دارد.

اقتصاد آنلاین - مریم علیزاده ؛ در بازار روز جاری معامله گران شاهد صحنه تقابل فلزی-نفتی برای تعیین جهت شاخص کل هستند. در این بین معاملات مثبت نمادهای اصلی گروه فلزات اساسی بیشترین تاثیر را در تقویت شاخص داشتند. اما به نظر می رسد جو روانی حاکم بر بازار، ترمز صعود پالایشی ها را کشیده و این گروه طی دیروز و امروز روند منفی قیمتی را آغاز کرده اند.

در جریان دادوستدهای روز جاری شاخص هم نیز در تلاش برای جبران افت دیروز تا این لحظه با  رشد 7 واحدی خود را به محدوده 17 هزار و 308 واحد رسانده است. تا کنون 437 میلیون ورقه بهادار به ارزش 92 میلیارد تومان دادوستد شد که از این میزان تنها 80 میلیارد تومان به معاملات خرد سهام و حق تقدم در بورس اخصاص داشته است.

همانطور که گفته شد نمادهای فلزی روز خوشی را پیش رو دارند و «فولاد»، «فخاس» و «کگل» هر کدام به ترتیب 45، 20 و 17 شاخص را بالا بردند. از سوی دیگر اما معاملات منفی پالایشی ها توان صعود بیشتر شاخص را گرفته اند.

شاخص فرابورس اما رویه ای مخالف شاخص های دیگر در پیش گرفته و تا این لحظه با افت 2.8 واحدی به رقم یک هزار 103 واحد برگشته است. در این بین «زاگرس» و «میدکو» مجموعا 3 واحد شاخص فرابورس را تقویت کردند اما «مارون» و «شاوان» و «ذوب» بیشترین تاثیر منفی را بر آیفکس تحمیل کردند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر