{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 271798

امروز در بورس کالا اتفاق افتاد:

مجموع تالارهای مختلف بورس کالای ایران امروز، ارزشی حدود ۲۹۷.۶ میلیارد تومان داشتند. در این بین با ارزشترین محصول به «وکیوم باتوم» شرکت تندگویان به میزان ۲۲.۵ میلیارد تومان تعلق گرفت. قیمت این محصول نسبت به معامله قبلی تغییری نداشت.

اقتصاد آنلاین_ لیلی شهیر؛ امروز سه شنبه 25 اردیبهشت ماه، تالارهای مختلف بورس کالای ایران در مجموع معاملاتی به ارزش 297 میلیارد و 614 میلیون و 400 هزار تومان داشت که در 624 قرارداد منعقد شد؛ از این میزان 284 میلیارد و 166 میلیون تومان آن به رینگ داخلی تعلق داشت. تالار پتروشیمی نیز بیشترین ارزش معاملات امروز را در حدود 154 میلیارد و 596 میلیون تومان از آن خود کرد.

با ارزشترین محصول امروز بورس کالای ایران هم طی این روز به «وکیوم باتوم» پالایش نفت تهران (تندگویان) به میزان 22 میلیارد و578 میلیون تومان تعلق گرفت. این محصول به قیمت پایه و به ازای هر کیلو یک هزار و 128 تومان و حجم 20 هزار تن توسط کارگزاری «بورس بهگزین» به طور نقدی معامله شد. گفتنی است، «وکیوم باتوم» تندگویان در معامله قبلی خود مورخ 23 اردیبهشت، با همین قیمت در هشت هزار تن معامله شده بود.

تالار پتروشیمی

تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران در این روز میزبان دادوستد ۴۳ هزار و ۶۳۹ تن انواع مواد پلیمری بود. طی این روز و در تالار مذکور ۱۴ هزار و ۲۱ تن قیر، یک هزار و ۴۲۶ تن اسلاک واکس سنگین و ۲۴ هزار و ۶۵۰ تن وکیوم باتوم معامله شد.

با ارزشترین محصول این تالار هم به «وکیوم باتوم» پالایش نفت تهران (تندگویان) به میزان 22 میلیارد و578 میلیون تومان تعلق گرفت. این محصول به قیمت پایه و به ازای هر کیلو یک هزار و 128 تومان و حجم 20 هزار تن توسط کارگزاری «بورس بهگزین» به طور نقدی معامله شد.

کم ارزشترین محصول این تالار نیز امروز به «پلی استایرن انبساطی400» شرکت «پتروشیمی تبریز» به میزان 64 میلیون و440 هزار تومان اختصاص یافت. این محصول هم امروز به قیمت پایه کیلویی شش هزار و 444 تومان و حجم 10 تن به طور نقدی توسط کارگزاری «بانک ملی» داد و ستد شد.

تالار صنعتی

براساس این گزارش، تالار محصولات صنعتی و معدنی هم معامله ۱۰ هزار تن سبد تیرآهن مخلوط و ۷ هزار و ۸۹۶ تن سبد میلگرد مخلوط را تجربه کرد.

با ارزشترین معاملات امروز در این محصولات مربوط به «سبد میلگرد مخلوط» به میزان 18 میلیارد و 340 میلیون تومان بود. این محصول به قیمت پایه کیلویی دو هزار و 620 هزار تومان بدون رقابت در حجم هفت هزار تن به طور سلف توسط کارگزاری «سی ولکس» معامله شد.

کم ارزشترین محصول این تالار هم  به «سبد میلگرد مخلوط» شرکت ذوب آهن اصفهان به میزان دو میلیارد و421 میلیون و 529 هزار و 600 تومان اختصاص یافت. این شرکت امروز 896 تن «سبد میلگرد مخلوط» را به قیمت پایانی دو هزار و 702 تومان توسط کارگزاری «دلیران پارس» فروخت. قیمت پایه آن نیز دو هزار و695 تومان بود که با 0.3 درصد افزایش در قیمت پایه با رقابت همراه بود. این معامله دو میلیارد و 421 میلیون و 530 هزار تومان ارزش داشت.

تالار کشاورزی

تالار محصولات کشاورزی نیز طی این روز شاهد دادوستد ۱۱ هزار و ۵۰۰ تن گندم خوراکی، هفت هزار و ۵۰۰ تن سبد گندم دوروم، ۸۰۰ تن شکر سفید، ۵۰ تن شکر خام و ۲۷۰ تن خرمای مضافتی بود.

با ارزشترین محصول امروز این تالار نیز به «سبد گندم دوروم» شرکت «البرز خوزستان» و عرضه کنندگی شرکت «مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران» بود. این محصول امروز هفت میلیارد و 35 میلیون تومان ارزش داشت. سبد گندم دوروم، با قیمت پایه کیلویی 938 تومان و حجم  هفت هزار و 500 تن توسط کارگزاری «باهنر» به طور نقدی معامله شد.

کم ارزشترین محصول تالار کشاورزی امروز هم به «شکر سفید» شرکت «قند میبد» به میزان 136میلیون و 100 هزار تومان تعلق گرفت. این محصول با قیمت پایه دو هزار و 722 تومان و حجم 50 تن به طور نقدی توسط کارگزاری «باهنر» خرید و فروش شد. 

شایان ذکر است، طی روز سه شنبه 25 اردیبهشت ماه، معامله ۱۰هزار و ۳۰۰ تن قیر نیز در تالار صادراتی بورس کالای ایران به ثبت رسید.

علاوه بر این ۱۰۰ تن روغن پالم نیز در بازار فرعی بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری