معاون بازار شرکت بورس در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین تشریح کرد؛

علت انجام نشدن معامله بلوکی بیمه آسیا/ خریداران نتوانستند شرایط را احراز کنند

علی صحرایی در خصوص دلیل عدم معامله مجدد بلوک بیمه آسیا گفت: هیچ‌کدام از خریداران نتوانستند شرایط سازمان بورس را احراز کنند.

اقتصادآنلاین - مریم علیزاده؛ پس از عدم موفقیت در واگذاری ۱۷ و ۱۸ درصدی سهام دو شرکت بیمه آسیا و البرز از سوی خصوصی‌سازی در تاریخ  ۱۶ بهمن سال جاری، این واگذاری قرار بود امروز مجددا صورت گیرد که در پایان تنها بیمه البرز از سوی خصوصی‌سازی به فروش رسید و بلوک بیمه آسیا مجددا روی دست خصوصی‌سازی ماند. پیش از این نیز دو مرتبه دیگر تلاش برای واگذاری در بیمه آسیا ناکام مانده بود. بلوک ۱۸.۸۴ درصدی سهام بیمه آسیا شامل ۴۳۳ میلیون و ۳۹۷ هزار و ۸۴۱ سهم به قیمت تابلوی بورس در روز عرضه از سوی سازمان خصوصی سازی روی میز فروش گذاشته شده‌ بود که انجام نشد.

علی صحرایی در خصوص دلیل عدم اجرای این واگذاری به خبرنگار بورس اقتصادآنلاین گفت: امروز نیز ۴ خریدار برای این بلوک اعلام امادگی کردند که در نهایت هیچ‌کدام از آن‌ها نتوانستند شرایط موردنظر سازمان بورس را احراز کنند.

معاون بازار شرکت بورس در ادامه افزود: یکی از خریدارها تمکن مالی جهت خریداری بلوک موردنظر را نداشت و بقیه خریداران نیز به دلیل برداشت متفاوت از قوانین، درخواست‌های مطلوب سازمان را ارائه نکردند.

وی در خصوص اینکه برداشت‌های متفاوت از درخواست‌های سازمان چه می‌تواند باشد،  گفت: به‌طور مثال سازمان بورس از خریداران بلوک‌ها می‌خواهد که صورت‌های مالی سالانه حسابرسی شده را ارائه دهند اما آن‌ها صورت‌های مالی ۶ ماهه ارائه می‌دهند که این خود یکی از دلایل عدم احراز شرایط از سوی خریداران می‌باشد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر