یک مقام مسئول در سازمان بورس به اقتصاد آنلاین عنوان کرد:

معاملات نقل و انتقال سهام پدیده خارج از حوزه نظارت سازمان بورس است

یک مقام مسئول درباره خرید و فروش سهام پدیده و نیز فروش اوراق بهادار بدهی غیر بورسی گفت:« ابلاغیه منع معاملات قولنامه ای سهام فقط مشمول اوراق بهادار ثبت شده نزد سازمان است و بقیه موارد از حوزه نظارت بورس و اوراق بهادار خارج خواهد بود.

مدیر نظارت بر ناشران اوراق بهادار درحالی  امروز از ابلاغ  بی اعتبار بودن معاملات قولنامه ای سهام خبر داده است که وی در پاسخ به پرسش خبرنگار بورس اقتصاد آنلاین مبنی بر اینکه آیا  خرید و فروش سهام پدیده  و نیز  فروش  اوراق بهادار بدهی غیر بورسی  شامل این ابلاغیه  می شود، گفت:« این ابلاغیه فقط مشمول اوراق بهادار ثبت شده نزد سازمان  است و بقیه موارد از حوزه نظارت  بورس و اوراق بهادار خارج خواهد بود. »

گفتنی است، امروز این مقام مسئول ضوابط معاملات و نقل و انتقال اوراق بهادار ثبت شده نزد سازمان بورس با توجه به قسمت (ب) ماده 36 قانون احکام دائمی برنامه توسعه کشور را به همه ناشران بورسی و فرابورسی ابلاغ کرده است.

بنا بر این گزارش،  معاملات اوراق بهادار ثبت‌شده در سازمان فقط در بورس ها و بازارهای خارج از بورس دارای مجوز و با رعایت مقررات معاملاتی هر یک از آنها حسب‌مورد امکان‌پذیر بوده و معامله اوراق بهادار مذکور بدون رعایت ترتیبات فوق فاقد اعتبار است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • بی نام
    ۰ ۰

    پس به کی مربوط میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟