کد خبر 163843

عضو هیات مدیره کانون نهاد‌های سرمایه‌گذاری مطرح کرد؛

ترس بازار سهام از بازگشایی نماد معاملاتی بانک‌ها

عضو کانون نهاد های سرمایه گذاری، پیش بینی کرد که با فرض ثبات روند موجود، بازار سرمایه در سه ماه پایانی سال با رشد نسبی قیمت ها در صنایع پتروشیمی و فلزی مواجه خواهد بود.

به گزارش اقتصاد آنلاین ،علی اسلامی بیدگلی ،عضو هیات مدیره کانون نهاد های سرمایه گذاری گفت: در خصوص صنایع فلزی و پتروشیمی ما شاهد دو تحول هستیم؛ یکی اینکه قیمت این محصولات در بازارهای جهانی رشد کرده و در صورت تداوم می تواند صنایع مرتبط با آن را با افزایش سودآوری مواجه کند. دوم اینکه قیمت ارز بالا رفته و طبیعتا این اتفاق هم می تواند باعث افزایش انتظارات سودآوری در این دسته از محصولات شود.

وی به سنا گفت: متقابلا در شرکت ها و بنگاه هایی که ارز بر هستند و مواد اولیه آنها بر مبنای ارز تعیین می شود، با کاهش درآمد انتظاری و حجم فروش مواجه خواهیم شد. بنابراین در سه ماه آینده به دلیل تحولات اتفاقات افتاده، با مجموعه ای از عوامل رو به رو خواهیم بود که اثرات مثبت بر برخی صنایع و اثرات منفی بر  صنایع دیگر دارند.

اسلامی بیدگلی عنوان کرد: یکی از اتفاقات دیگری که نباید از آن به سادگی گذر کنیم بازگشایی نماد شرکت های متوقف شده به ویژه چند بانک بزرگ پذیرفته شده در بورس است و طبیعتا این اتفاق کل بازار را برای مدت کوتاهی تحت تاثیر قرار خواهد داد.

وی افزود: در صورتی که با داده های موجود نماد این شرکت ها بازگشایی شوند، با حجم عرضه قابل توجه مواجه خواهیم بود؛ ضمنا با توجه به اینکه سرمایه گذاران از این دسته از شرکت ها به عنوان کم ریسک ترین شرکت ها نام می بردند اعتماد عمومی حتی در کوتاه مدت نباید سلب شود؛ لذا باید منتظر ماند و دید مدیران و سهامداران این بانک ها چه تصمیمی خواهند گرفت تا تبعات ناشی از این اتفاق نیز کاهش یابد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۶ ۱

  زندگیمون به باد رفت تو رو خدا به دادمون برسید
  اقای دولت سهامداران بانک صادرات و تجارت و ملت. زندگیشون بخاطر بدهی شما داره از هم میپاشه ، اقای روحانی ما به شما رای دادیم که اوضاع بهتر بشه اما داریم بدبخت میشیم دولت به چه حقی موسسه میزان رو داد به صادرات ، چرا بدهیای خودشو پرداخت نمیکنه که ما اینجور به خاک سیاه بشینیم

 • هیهات
  ۳ ۰

  چهار ماهه پول های مردمی ک سهام این چند بانک رو خریدن بلوکه شده
  این یعنی بی اعتمادی به بورس
  برید ببینید این بانک های زیان ده برای سهام داران ب کارکنان و مدیرانش چقد پاداش داده
  دو هزار و هفتصد میلیارد تومن زیان بانک صادرات
  آبدار چی ی شعبه ازین بانک سه تومن پاداش گرفته
  اقتصاد ایران رو چی می چرخه

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری