کد خبر 377435

دیدار سفیر ایران با رئیس مجلس نمایندگان تاجیکستان

در دیدار سفیر کشورمان با رئیس مجلس جمهوری تاجیکستان زمینه های همکاری های دو کشور ایران و تاجیکستان بررسی و بر توسعه مناسبات دو کشور تاکید شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، محمد تقی صابری سفیر فوق العاده و نماینده تام الاختیار جمهوری اسلامی ایران با شکورجان ظهوراف رئیس مجلس نمایندگان دیدار و در زمینه های سیاسی، اقتصادی ، فرهنگی و پارلمانی و نیز همکاری‌های منطقه ای و بین المللی تبادل نظر کردند.

در این دیدار رئیس مجلس نمایندگان تاجیکستان با تشریح اشتراکات دینی، فرهنگی، زبانی و تمدنی ملتهای ایران و تاجیکستان بر ضرورت تعمیق دوستی و تقویت ارتباط میان دو ملت و دولت دوست و برادر تأکید کرد.

ظهوراف آمادگی تاجیکستان برای تقویت همکاری ها به خصوص در زمینه استفاده از ظرفیت کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی، تجاری، علمی، فرهنگی و فنی و همکاری های مجالس دو کشور را اعلام کرد و گفت لازم است دیدار و سفرهای مقامات دو کشور و سرمایه گذاری و همکاری میان شرکتهای ایرانی و تاجیکی افزایش یابد.

در این دیدار سفیر کشورمان نیز با اشاره به بهبود مناسبات و روابط ایران و تاجیکستان در چند ماه اخیر، به سفر مهم روحانی رئیس جمهور کشورمان به شهر دوشنبه برای شرکت در اجلاس سران سیکا، سفر مهرالدین وزیرامورخارجه تاجیکستان به تهران و از سرگیری مجدد پرواز مستقیم میان دو کشور، گفت:اراده مقامات عالی دو کشور بر گسترش روابط میان دو ملت هم دین، هم زبان و هم فرهنگ قرار دارد.

صابری با اشاره به برگزاری نشست کمیسیون مشترک همکاری های دو کشور در آینده نزدیک، ظرفیتهای همکاری در حوزه اقتصادی میان ایران و تاجیکستان را بالاتر از سطح کنونی دانست.

سفیر کشورمان با اشاره به اهمیت و جایگاه مجالس دو کشور و نقش آنها در ارتقاء سطح مناسبات دوجانبه، بر آمادگی کشورمان در همکاری با تاجیکستان در همه زمینه ها تأکید کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری