کد خبر 440075

رییس کل بانک مرکزی؛

وضعیت امروز بازارها سخت‌تر از تابستان۹۷ نیست/ ثبات برمی‌گردد

رییس کل بانک مرکزی گفت: وضعیت امروز بازارها در اقتصاد کشورمان حتماً سخت تر از مرداد و شهریور۹۷ نیست درآن روزها باشروع و تشدید تحریمهای آمریکا، بازار های ارز ، سکه و سایر دارایی ها به شدت به هم ریخت و نرخ دلار دربازار به رقم های بسیار بالا رسید. ولی، با مدیریت بازارها و تدابیری که به کارگرفته شد ، علیرغم تمامی مشکلات در مدت دو سال گذشته ، ثبات نسبی بازارها در نرخ های بسیار پایین تر ارز ، برقرار و رشد اقتصاد غیرنفتی در اواخر سال ۹۸ مثبت شد.

به گزارش اقتصادآنلاین ، عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی در یادداشتی نوشت: این روزها نیز به علت تداوم فشار حداکثری، شیوع کرونا وتعطیلی سه ماههٔ بسیاری از فعالیت‌ها و کاهش  قیمت نفت و سایر فرآورده های نفتی، تهدیدات جدید آمریکا و...انتظارات تورمی را بالا برده است. در روزهای آتی، پیش بینی های بانک مرکزی از تورم یکسال آتی و «تورم هدف»،اعلام خواهدشد. محاسبات وبرآوردهای اداره بررسیهای اقتصادی بانک بسیارکمتراز آن چیزی است که در فضای تبلیغاتی مطرح میشود. همانطور که قبلاً گفتم شرایط دشوار است. لیکن، روند در حال بهبود بوده و قابل مدیریت و ثبات نیز قابل اعاده است.

در روزهای اول حضورم در بانک مرکزی اعلام کردم همهٔ داشته های علمی و تجربی خود را برای کنترل اوضاع به کار خواهم بست. امروز نیز با تجربیاتی به مراتب بیشتر از آن روز، اعلام میکنم؛ با تلاش جدی همکارانم در بانک مرکزی، سیستم بانکی، و نیز سایر بخشهای مختلف اقتصادی، به حول قوه الهی، ثبات لازم در بازارها برقرار خواهد شد.

همراهی مردم عزیز و فعالان اقتصادی دربخشهای تولید وصادرات  این بار نیز، پشتیبان اصلی تلاش خدمتگزارانشان خواهد بود.

2

بیشتر بخوانید
ارسال نظر