کد خبر 426870
 • صفحه اصلی
 • بخشی از پول‌های مسدود شده توسط آمریکا به کشور باز می‌گردد/ فعالیت‌های بانک مرکزی بسیار طبیعی و خوب است
رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد:

بخشی از پول‌های مسدود شده توسط آمریکا به کشور باز می‌گردد/ فعالیت‌های بانک مرکزی بسیار طبیعی و خوب است

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه با کمک وزارت خارجه بخشی از پول‌های ایران که به ناحق توسط امریکا مسدود شده بود به تدریج به کشور باز می‌گردد، گفت: این منابع قطعا منجر به افزایش رفاه مردم خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی امروز (چهارشنبه ۶ فروردین) در حاشیه جلسه هیأت دولت در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی، گفت: مبالغ قابل توجهی ارز برای مقابله با کرونا از سوی بانک مرکزی تخصیص یافته و امکانات درمانی و بهداشتی زیادی وارد کشورمان شده است.

وی افزود: برای تأمین کالاهای اساسی کشورمان همچنان تلاش کرده و خواهیم کرد، این در حالی است که ما سال گذشته ۱۵ میلیارد دلار کالای اساسی و دارو به کشورمان وارد کردیم.

رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: با تلاش‌های وزارت خارجه و بانک مرکزی، منابع مالی ایران که به ناحق توسط آمریکا مسدود شده بود، آزاد خواهد شد که ما از این منابع برای واردات کالاهای اساسی، دارو و تجهیزات پزشکی استفاده خواهیم کرد.

همتی اظهار امیدواری کرد: این منابع که به تدریج آزاد خواهد شد، منجر به تحرک بیشتر در کشور به منظور افزایش رفاه مردم شود.

رئیس کل بانک مرکزی گفت:‌ متأسفانه برخی بانکها برداشت اشتباهی از بخشنامه بانک مرکزی در مورد عدم دریافت اقساط وام‌های قرض‌الحسنه داشتند، در حالی که بانک مرکزی اعلام کرد که همه وام‌های قرض‌الحسنه به تعویق افتاده است، اما متأسفانه بانکها از این مصوبه برداشت اشتباه کردند.

وی با بیان اینکه پرداخت و دریافت وام‌های قرض‌الحسنه ماه‌های اسفند، فروردین و اردیبهشت به تعویق افتاده است، گفت: متأسفانه برخی بانکها به دلیل برداشت اشتباهشان از این بخشنامه، اقساط‌ را از حساب‌های مردم برداشت کردند، در حالی که بانک مرکزی روز گذشته در بخشنامه‌ای به صراحت اعلام کمرد که اقساط وام‌های قرض‌الحسنه و پرداخت این وام‌ها به تعویق افتاده است و نباید اقساطی از مردم دریافت شود، لذا هر بانکی که اقساط را از حساب مردم برداشت کرده باید این هفته به حساب مردم بازگرداند، ضمن اینکه این اقساط به سه ماه پایانی وام قرض‌الحسنه اضافه خواهد شد.

همتی گفت: از نظر ریالی و ارزی، فعالیت‌های بانک مرکزی بسیار طبیعی و  خوب است.

وی تصریح کرد:‌در سال جهش تولید قطعاً بانک مرکزی کمک‌های خوبی را برای تولید کشور خواهد داشت، این در حالی است که روز گذشته مصوبات خوبی در جلسه بانک مرکزی داشتیم.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱ ۰

  تورا به خدا تو دیگر دروغ نگو ت ورا جون بچه ات

 • ناشناس
  ۷ ۰

  چه فایده پولها به کشور بیاینند یانیاینند فرقی نداره زمانی یک ریالش توجیب یاسفره مردم نمی رسه بهتر هست امریکا بخورتشون اینجوری کون ادم کمتر میسوزه

 • مریم
  ۶ ۰

  حالا چی از اون پولها به مردم بدبخت میرسه حالا امریکا هی پول بده

 • ناشناس
  ۱ ۰

  امیدواریم اگر اگر بر سر سفره مردم بیاد

 • رضا
  ۴ ۰

  این واقعه مهم را به مردم سوریه لبنان فلسطین یمن وتمام گدا گشنه های دنیا تبریک میگم چون فقط اونا سود میبرن بجز ایرانی ها