کد خبر 423889

رئیس کل بانک مرکزی:

کارگاه‌های بزرگ صنعتی در ۳ماهه سوم سال جاری ۶/۱درصد رشد داشته‌اند/ تقویت رشد مثبت غیرنفتی تا قبل از شوک ناشی از ویروس کرونا

رئیس کل بانک مرکزی در اینستاگرام خود نوشت: بر اساس گزارش همکارانم در بخش اقتصادی عملکرد سه ماهه سوم ۹۸( قبل از شیوع ویروس) کادگاه های بزرگ صنعتی، حاکی از رشد ۶.۱درصدی نسبت به فصل سوم سال ۹۷دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: این روزها به علت شیوع ویروس کرونا و درگذشت تأسف بار شماری از هموطنان و مشکلات بوجود آمده در زندگی روزمره مردم، خصوصا اختلال در کسب وکارهای فعالان اقتصادی، شاید ارائه گزارش آمار مثبت از نتیجه عملکرد کارگاههای بزرگ صنعتی کشور به عنوان جزء مهم بخش صنعت واز پیشرانان غلبه بررشد منفی اقتصاد، قدری غیر عادی تلقی شود. براساس گزارش امروز همکارانم دربخش اقتصادی، عملکرد سه ماهه سوم ۹۸ (قبل ازشیوع ویروس) کارگاههای بزرگ صنعتی، حاکی از یک رشد ۶/۱ درصدی نسبت به فصل سوم سال ۹۷ دارد. این درحالی است که عملکرد این شاخص در دو فصل اول و دوم ۹۸ نسبت به فصلهای مشابه در سال قبل منفی بود. در واقع این گزارش با احتمال بسیار زیاد از تداوم و تقویت رشد مثبت غیرنفتی تا قبل از شوک ناشی از ویروس کرونا حکایت می‌‌کند. انشاالله با تدبیر لازم و غلبه هرچه سریعتر بر مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا، که قاعدتا بایستی یک شوک موقتی باشد، شاهد تداوم امیدبخش رشد غیرنفتی باشیم.

پ

بیشتر بخوانید
ارسال نظر