کد خبر 423002

بانک‌ها آماده تعویق پرداخت تسهیلات مشتریان

یک مقام مسئول در نظام بانکی از آمادگی بانکها برای همکاری با مشتریان نظام بانکی در ارایه مهلت قانونی برای بازپرداخت تسهیلات خبر داد و گفت: بخشنامه شورای پول و اعتبار به نظام بانکی ابلاغ شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، محمدرضا حسین زاده گفت: شبکه بانکی این آمادگی را دارد تا مشتریانی که به دلیل شیوع ویروس کرونا، در کسب و کارهای خود دچار مشکل شده‌اند، نسبت به تعویق در بازپرداخت اقساط معوق خود اقدام نمایند.

این مقام مسئول در نظام بانکی افزود: نظام بانکی بر اساس مصوبات شورای پول و اعتبار عمل خواهد کرد.

وی تصریح کرد: این اقدام نظام بانکی در تعویق در دریافت اقساط تسهیلات دریافتی مشتریان منطبق بر ابلاغ بانک مرکزی و به منظور جبران ضرر و زیان برخی کسب و کارهایی صورت می‌گیرد که به دلیل شیوع ویروس کرونا، دچار مشکل شده‌اند.

به گفته حسین زاد، مصادیق کسب و کارهایی که از شیوع ویروس کرونا آسیب دیده‌اند، فردا از طریق کمیته منتخب دولت، اعلام خواهد شد.

وی اظهار داشت: همچنین اقساط اسفندماه ۹۸ و نیز فروردین و اردیبهشت ۹۹ برای وام‌های قرض‌الحسنه کلیه اشخاص نیز به پایان دوره بازپرداخت آنها منتقل خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • بهمنش
  ۰ ۰

  بانک که میگه فقط حرفشو زدن بخشنامه ای ارسال نشده
  ما که 3640000 تومن هر ماه قسط مون هستش چیکار کنیم خب؟!اسیر شدیم

 • صادق سلطانی
  ۱ ۰

  سلام،، یعنی قسطهای این سه ماه، اسفند، فروردین، اردیبهشت، را از خردادماه از سر می‌گیرند،، مثلا کسی که وامش برج 7 تمام می‌شد برج ده تمام می‌شود بدون دیرکرد