کد خبر 416511

رئیس کل بانک مرکزی؛

رانت‌خواران داخلی به دنبال ملتهب کردن فضای اقتصادی‌اند/ سرچشمه این حرکات منفی خارج از ایران است

رئیس بانک مرکزی گفت: ۵۰ درصد توان ما صرف خنثی کردن توطئه رانت خواران داخلی می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از رادیو اقتصاد، عبدالناصر همتی افزود: متاسفانه در جنگ و فشار اقتصادی و تحریم های همه جانبه دشمنان خارجی ما درگیر عده ای فرصت طلب و رانت خوار هستیم که سعی بر ایجاد التهاب در جو روانی جامعه دارند.

وی افزود: پر واضح است سرچشمه این حرکات منفی خارج از ایران است که اجازه نمی‌دهند تعادل در سیستم اقتصادی ایجاد شود.

همتی از تلاش بانک مرکزی در مقابله با پولشویی و اختلاس های داخلی خبر داد و افزود: با اقدامات مناسب و شفاف سازی سعی می‌شود از رانت و پولشویی و ثروت اندوزی فرصت طلبان جلوگیری بعمل آوریم و آسایش و رفاه را برای مردم فراهم کنیم.

وی با اشاره به حضور میلیونی مردم در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن گفت: عشق به سردار شهید سلیمانی شوق حضور مردم را در این روز مضاعف کرده و ثابت کردند که هنوز هم پای انقلاب اسلامی و آرمان های خود ایستاده اند.

رئیس بانک مرکزی گفت: ما با آگاهی از فشارهای اقتصادی مردم طی تلاش های شبانه روزی سعی داریم اقتصاد را به سوی بهبود و کاهش وابستگی به نفت پیش ببریم.

وی از روند رو به مثبت اقتصاد با استناد بر متغیرها و شاخص های کلان اقتصاد خبر داد و افزود: با تکیه بر اقتصاد داخلی و رهنمودهای مقام معظم رهبری شاهد روند رو به رشد و تسلط بر اقتصاد کشور هستیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    تا زمانی که ما مردم ایران رب گوجه می‌خریم ۴۰۰۰تومان بعد می شود ۸۰۰۰تومان می گوییم خدارا شکر پولدار شدیم زمین می خریم مسکن و ماشین گران می شود می گوییم پولدار شدیم اوضاع اقتصادی کشور درست نمی شود

  • ناشناس
    ۰ ۰

    عامل اصلی گرانی و تورم خود دولت و رانتخوارانش و برخی از برادران قاچاقچی هستند و لا غیر. علت تحریمها نیستند بلکه کاسبان تحریمند.