{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 402549

در سال ۹۶ و ۹۷، ۱۰۰۰ میلیارد ریال به ۳۳ هزار زن سرپرست خانوار وام قرض الحسنه تخصیص داده شده است. بانک قرض الحسنه مهر ایران در سال ۱۳۹۸ نیز، ۴۰۰ میلیارد ریال از محل منابع طرح همیاران مهر به زنان سرپرست خانوار تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) وام قرض الحسنه پرداخت می کند.

به گزارش اقتصادآنلاین، بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در راستای مسئولیت‌های اجتماعی خود، در مراسم دوازدهمین سالگرد تأسیس بانک، با حضور فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی و عباس معمارنژاد، معاون امور بانک و بیمه وزارت اقتصاد، اسناد همکاری را با دو نهاد حمایتی کمیته امداد و بهزیستی تبادل کرد.

در این مراسم عسگریان، معاونت مشارکت‌های مردمی کمیته امداد و یزدان‌مهر، معاونت مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی نیز حضور داشتند.

در سال جاری، بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در همکاری با سازمان بهزیستی و کمیته امداد، تسهیلات ۴۰ میلیارد تومانی را که از محل منابع خیرین در طرح همیاران مهر جمع‌آوری شده، به اشتغال زنان سرپرست خانوار اختصاص داده است.

از دیگر طرح‌های حمایت از اشتغال بانک قرض‌الحسنه مهر ایران می‌توان به ۳۳ هزار فقره وام اشتغال‌زایی بانون در طرح اندوخته بانوان مهر ایران به ارزش ۱۰۰ میلیارد تومان اشاره کرد که با همکاری معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، تخصیص داده شده است.

بخش عمده‌ای از متقاضیان تسهیلات ارزان‌قیمت قرض‌الحسنه، زنان سرپرست خانوار و خانوارهای تحت پوشش سازمان‌های حمایتی هستند که با همکاری بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و سازمان‌ها و نهادهای مرتبط، امکان توانمندسازی این افراد، فراهم می‌شود.

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران توانسته با ایجاد تعامل و ارتباط بین خیرین و نهادهای حمایتی، در راستای اشتغال‌زایی و توانمندسازی گروه‌های تحت پوشش، گام‌های سازنده‌ای بردارد؛ به‌طوری که تاکنون ظرفیت اشتغال‌زایی برای بیش از ۲۸۰ هزار نفر از جمعیت تحت پوشش سه نهاد بنیاد برکت، کمیته امداد و بهزیستی ایجاد شده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری