{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 401980

مدیرعامل بانک ملت:

مدیرعامل بانک ملت در جریان امضا تفاهمنامه با شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از پرداخت ۶۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای خودروهای دوگانه سوز CNG خبر داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادآنلاین، صبح امروز تفاهم‌نامه‌ای بین وزارت نفت و بانک ملت با هدف تامین مالی طرح توسعه و تولید کارخانه‌ای و کارگاهی خودروهای دوگانه سوز با حضور وزیر نفت، رییس مرکز استاندارد، مدیرعامل ایران خودرو و برخی از اعضای وزارت صمت امضا شد.

در این مراسم محمد بیگدلی به عنوان مدیر عامل بانک ملت از تخصیص ۶۵۰۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض برای گازسوز کردن یک میلیون و ۵۰۰هزار دستگاه خودرو‌ خبر داد و گفت: گازسوز کردن خودروها یک هدف ملی است و بانک ملت در راستای تامین زنجیره ارزش این طرح مهم و ملی در اقتصاد کشور گام برداشته است.

بیگدلی ادامه داد: سابقه همکاری بانک با وزارت نفت به بیش از ده سال باز می‌گردد که آثار مثبتی در بخش‌های اقتصادی کشور داشته، همچنین بانک ملت در پروژه خودکفایی کشور از واردات بنزین با وزارت نفت مشارکت داشته و دارد.

او گازسوز کردن خودروها را یکی از راه‌های کنترل آلودگی هوا دانست و افزود: ٧٠درصد آلودگى هوا به دلیل تردد خودروهاى درون شهرى به وجود آمده که یکى از راه‌هاى جلوگیرى از این معضل دوگانه سوز کردن خودروهاست؛ همچنین افزایش صادرات از طریق کاهش مصرف بنزین در کشور و کاهش هزینه مصرف کننده از دیگر آثار مثبت دوگانه سوز کردن خودرو است.

بیگدلی تاکید کرد: علاوه بر تاثیر این اقدام بر کاهش آلودگى، گازسوز کردن خودروها در راستاى عملیاتى شدن بخشى از مفاد اقتصادمقاومتى است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری