در پستی اینستاگرامی مطرح شد؛

توضیحات رییس ‌کل بانک مرکزی در مورد نوسان های بازار ارز/ رمز تداوم ثبات در بازار چیست؟

رییس کل بانک مرکزی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام توضیحاتی را درباره تداوم ثبات نسبی بازار ارز ارائه کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین، عبدالناصر همتی در اینستاگرام خود نوشت: بارها تاکید کرده ام که بانک مرکزی به تداوم ثبات نسبی بازار ارز و حفظ قدرت رقابت پذیری اقتصاد اهمیت ویژه ای قائل است. به نظر بنده رمز تداوم ثبات در این بازار، و به تبع آن در سایر بازارها، توجه به بنیان های بازار در کنار حضور پرقدرت بازار ساز برای جلوگیری از سفته بازی و نوسان گیری در این بازار است. آنچه که این روزها دیده می شود نیز ناشی از عملکرد برخی از صادرکنندگانی است که بعضا به سبب جو روانی ناشی از حوادث بعد از افزایش نرخ بنزین و شروع تسویه حسابهای تجار با خارجیان در پایان سال میلادی، تلاش می کنند ارز خود را با نرخهایی بالاتر عرضه نمایند. به همین دلیل، علیرغم اعلام نرخ های غیرواقعی، تقاضایی، حتی برای نرخ های کمتر از آن، در صرافیها، وجود ندارد. بانک مرکزی در این مواقع، با حضور پرقدرت در بازار حواله ای ارز، عدم تعادل های مقطعی را مرتفع و تعادل مبتنی بر متغیرهای واقعی را، همانند بازار اسکناس، به بازار حواله برمیگرداند.

L3P0YWZEo7OP

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۲ ۰

  حلال زاده بود صبح گفتیم کجاست ۲۴ ساعته پست نذاشته، آخه رییس بانک مرکزی یک کشور هر روز میاد پست میذاره؟ اون آقای سیف کمتر حرف میزد ولی شما برعکس چیزی که گفتی فقط اهل حرفی و از عمل خبری نیست. خوبه بازارم دیگه به حرفهای شما اهمیتی نمیده.

 • ناشناس
  ۲ ۰

  سلطان اینستاگرام هم برازنده شماست

 • محمدی
  ۱ ۲

  عامل اصلی تورم و گرانی ، فقط و فقط چاپ ریال و پرداخت سود سپرده بانکی و پرداخت یارانه غیر مستقیم بوده و هست ، راه حل بسیار ساده است ، چاپ ریال را متوقف ، سود سپرده بانکی را بر طبق دستور خداوند در قرآن ، صفر و قرض الحسنه کنید ، کلیه یارانه های مستقیم را قطع و فقط به خانوارهای زیر خط فقر ، تفاوت درآمدشان را تا مبلغ خط فقر داده شود ، بدیهی است که شرایط برای مردم خوب ایران بهتر خواهد شد .

 • ابلي
  ۰ ۲

  ما مردم با همه مشكلاتي كه ميدونيد داريم باز امروز اومديم و حركت اغتشاش گران در هفته گذشته تمام قد محكوم كرديم أيا بهتر نيست كه شما هم بكبار برأى هميشه جلوى اغتشاش گران ارزى را كه در خانه هاي خود نشسته اند و فقط با يك تلفن خريد ميكنند و دو سال هست كه اقتصاد ايران را به اين روز انداخته اند بگيرين و روزانه ميليونها پول به جيب ميزنند را بگيريد همين دلال هاي ارزي را ميگم كه كه شما حتى قيمتهاتون را از روي كوچه پس كوچه ها و حتى پشت خطى ها ميزنين نكنين اينكارو با ما مردم