رئیس کل بانک مرکزی؛

کنترل کامل بر بازار ارز داریم/ تورم متاثر از بنزین نهایت ۴درصد است

رئیس کل بانک مرکزی گفت: بر بازار ارز کنترل کامل داریم و از مردم نیز خواهش کرده‌ام که دارایی‌های خود را در این بازار به کار نگیرند چرا که ریسک بالایی دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی ظهر امروز(چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران در رابطه با پیش‌بینی‌های انجام شده در خصوص تاثیر قیمت بنزین در رقم تورم اظهار کرد: یکسری برآوردهایی بر اساس مبنای جدول داده ها و ستانده ها و تاثیرگذاری بنزین در بخش های دیگر  انجام دادیم. بر اساس اعلام همکاران من اجرای این طرح به طور مستقیم حدود ۲ و نیم درصد و با احتساب تاثیر غیر مستقیم در کل حدود ۴ درصد در طول یک سال آینده در تورم تاثیر خواهد گذاشت.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این نتایج منطقی است؟ خاطرنشان کرد: این آمار بر اساس محاسبات علمی انجام شده است.

رئیس کل بانک مرکزی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا افزایش قیمت بنزین تاثیری در بازار ارز داشته است؟ اعلام کرد: تاثیری نداشته است و بازار ارز کنترل شده است‌ من قبلاً نیز اعلام کرده‌ام که بر بازار ارز کنترل کامل داریم و از مردم نیز خواهش کرده‌ام که دارایی‌های خود را در این بازار به کار نگیرند چرا که ریسک بالایی دارد.

همتی در پایان بیان کرد: بانک مرکزی بر بازار مسلط است و از نظر ذخایر اسکناسی و ارزی شرایط ما نسبت به قبل بهتر شده است؛ بنابراین خواهش می‌کنم اجازه دهند همین روال طبیعی را که در بازار ارز داریم و ثباتی که ایجاد شده ادامه پیدا کند و این روند کاهشی تورم که در ماه‌های گذشته داشتیم، در آینده نیز ادامه پیدا کند. با کمک مردم و تلاش‌های همکارانم در دیگر بخش‌های اقتصادی بتوانیم نتایج بهتری را شاهد باشیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱۴ ۱

  از ۱۱۲۰۰ میگه کنترل داریم، کلا همیشه کنترل داره. هر روز هم ذخایر ارزی بیشتر میشه، حرفهای تکراری. مردم زیر بار گرانی له شدند جناب رییس

 • ناشناس
  ۱۰ ۱

  راهکار کنترل تورم به این صورته
  ایشون گفتن مردم نخرید

 • Hamid
  ۷ ۱۰

  انصافا از زمان ریاست همتی بر بانک مرکزی ، قیمت ارز ، با توجه به بحرانهای اقتصادی و سیاسی و تحریمها ، عالی کنترل شده .
  یاد اقتصاد دانه !! هایی که پارسال می گفتند سال 98 دلار میشه 50 هزار تومان به خیر !!

 • ناشناس
  ۱ ۰

  واقعیت زندگی و کسب کار خیلی بدتر از این حرفهای دروغ است،اگر راست میگید یه تریبون نقد آزاد هم بدید به مردم.

 • ناشناس
  ۱ ۰

  بابا.... پریروز ربیعی گفت که دودرصده،؟ عجب باقالی به چند منیه والا.!

 • ناشناس
  ۱ ۰

  اینترنت و وصل کنید

 • ناشناس
  ۱ ۰

  کاملا غلط میفرمایید یک نفر دیپلم ردی هم متوجه می شود که تورم متاثر از بنزین حداقل 50 درصد است. مگر در دوره اول احمدی نژاد سال 86 تورم 300 درصدی یادتان نیست؟!!!

  مشکل اصلی مملکت این است که همه اعم از بازاریان کله گنده، وکلا، پزشکان، دلالان عمده در دولت و مجلس نماینده دارند غیر از مردم معمولی!!!!

  دولت م برخلاف دولتهای غربی عمده مالیاتش را از طبقه متوسط می گیرد و نه طبقات ثروتمند جامعه این دقیقا خلاف عدالت بلکه ظلم واقعی است.