کد خبر 335298

رئیس کل بانک مرکزی:

برای تعدیل نرخ دلار برنامه داریم/ تلاش برای تقویت ارزش پول ملی

رئیس کل بانک مرکزی با بیان این که نرخ فعلی دلار به هیچ وجه قیمت ذاتی دلار نیست گفت: برای تعدیل نرخ دلار برنامه داریم و مطمئن باشید تمام تلاش خود را مصروف تقویت ارزش پول ملی خواهیم کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین، عبدالناصر همتی، رییس بانک مرکزی نوشت: امروز  توفیق حضور در میان خیل عظیم مردم عزیز را پیدا کردم که به خاطر چهلمین سالگرد انقلاب به صحنه آمده بودند . دهها نفر از راهپیمایان، با دیدن حقیر، ابراز لطف کرده و موجبات توضیحات زیر را فراهم ساختند:

1. عموما نسبت به حقیر و عملکرد بانک مرکزی در این دوره سخت، ابراز محبت کرده و قدردان بودند. انصافا قوت قلبی بود جهت ادامه راه. 

2. سوالی در ذهن برخی بود که درسته بانک مرکزی نمیخواهد قیمت دلار پایین بیاید؟ گفتم نعوذباله! مگر ممکنه؟ برای بانک مرکزی در کنار تقویت پول ملی، ثبات در بازار و ممانعت از نوسان نیز مهم است، ولی این بدان مفهوم نیست که از کاهش نرخ ممانعت کرده یا در پی افزایش آن باشیم. 

3. تاکید داشتند که تلاش بیشتری برای کاهش نرخ دلار بشود. گفتم من هم معتقدم نرخ فعلی به هیچ وجه قیمت ذاتی دلار نیست و برای تعدیل آن برنامه داریم و مطمئن باشید تمام تلاش خود را مصروف تقویت ارزش پول ملی خواهیم کرد.

همتی

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۲ ۰

  البته اگر از ذخایر ارزی به مقدار خیلی زیاد به بازار تزریق شود ، قطعاً قیمتهای دلار افزایش نمی یابد . فقط بسته به تزریق دارد .

 • مهدی
  ۰ ۱

  سلام آمریکا بااین همه بدهی و کسری بودجه دلاری که دارد بایستی یک ریال بشودیک دلار و دلار بایستی تحریم بشود چرا همیشه آمریکا بایستی ما را تحریم کند یک دفعه هم ما آمریکا را تحریم کنیم

 • ناشناس
  ۳ ۰

  فقط تو سالی که داره تموم میشه 45 هزار میلیارد کسری بودجه داشتیم!!!! سال آینده بماند...آقای همتی طرف تو افراد کم اطلاع ساده لوح نیستن....

 • ناشناس
  ۲ ۰

  آره گفتیو ما هم باور کردیم....! سیاست عوامفریبی تان این اجازه را به شما نخواهد داد..

 • حسین
  ۳ ۰

  هر وقت توانستید شفافیت مالی ایجاد کنید و بطور نسبی جلو فساد و دزدی ها را بگیرید در آن زمان شاید بتوانید قیمت دلار را پایین تر بیاورید .