کد خبر 324915

حمایت بانک سپه از فعالان اقتصادی استان قزوین

مدیر شعب منطقه قزوین گفت: بانک سپه برای کمک به اجرای سیاست‌های اقتصادی دولت در زمینه رونق تولید و اشتغال‌زایی ۹ هزار میلیارد ریال تسهیلات به فعالان بخش‌های مختلف اقتصادی پرداخت کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین، عباس احمدی به همسویی فعالیت‌های بانک سپه با برنامه‌های اقتصادی دولت اشاره کرد و افزود: این بانک برای کمک به رونق تولید، کسب‌وکار و اشتغال‌زایی از ابتدای سال گذشته به بنگاه‌های کوچک و متوسط فعال در بخش‌های صنعتی و کشاورزی استان قزوین هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده است.
وی ادامه داد: بانک سپه به سبب پرداخت بیشترین تعداد تسهیلات برای رونق تولید نسبت با سایر بانک‌ها در سال گذشته، مورد قدردانی مسئولان استانی به‌ویژه استاندار قزوین قرار گرفت.
* به رفع مشکلات مردم توجه داشتیم
وی ضمن اشاره به ظرفیت‌های بخش‌های صنعتی و کشاورزی در استان، تصریح کرد: بانک سپه در کنار حمایت از واحدهای تولیدی برای رفع مشکلات اقشار مختلف هم تلاش‌های زیادی کرده است.
* حمایت از طرح‌های کلان اقتصادی در استان
مدیر شعب منطقه قزوین ضمن اشاره به حمایت بانک سپه از طرح‌های کلان اقتصادی استان در راستای همراهی و همگامی باسیاست‌های اقتصادی دولت، تصریح کرد: این بانک برای حمایت از طرح‌های اقتصادی در بخش‌های مختلف کشاورزی، صنعت و معدن، مسکن، ساختمان، بازرگانی و خدمات با پرداخت بیش از 9 هزار میلیارد ریال تسهیلات نقش مؤثری در کمک به توسعه استان قزوین داشته باشد.
وی به حمایت بانک سپه از فعالان بخش خدمات به‌ویژه گردشگری استان قزوین اشاره کرد و افزود: با راه‌اندازی پروژه‌هایی که بانک سپه در آن‌ها مشارکت دارد تحول قابل‌توجهی را در این بخش شاهد خواهیم بود.
* حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان استان
احمدی اظهار داشت: با توجه به حضور شرکت‌های صنعتی در سطح استان قزوین، توجه ویژه به شرکت‌های دانش‌بنیان در دستور کار بانک سپه قرار گرفت و از محل منابع صندوق توسعه ملی به شرکت‌های مختلفی ازجمله آذر بنیس ارونق، سوخت آما و پارسیان پلیمر تسهیلات پرداخت شد.
* پشتیبانی از صادرات غیرنفتی از استان
مدیر شعب منطقه قزوین گفت: بانک سپه برای کمک به توسعه صادرات غیرنفتی و ارتقای مراودات بین‌المللی شرکت‌های استان قزوین در حال خدمات‌رسانی به فعالان اقتصادی است و در نیمه نخست سال جاری 240 فقره اعتبارات اسنادی در شعب بانک سپه استان گشایش یافت.
وی رقم فعالیت‌های ارزی شش‌ماهه اول امسال بانک سپه در استان قزوین را بیش از 50 میلیون دلار اعلام کرد و افزود: در همین مدت 410 میلیارد ریال اعتبارات اسنادی داخلی در شعب این بانک در استان گشایش‌یافته است.
* کمک 46 میلیارد ریالی به رفع مشکلات قشر آسیب‌پذیر
احمدی به اهمیت اجرای مسئولیت‌های اجتماعی و خدمت‌رسانی به اقشار آسیب‌پذیر محروم در بانک سپه اشاره و خاطرنشان کرد: بانک سپه با پرداخت 46 میلیارد ریال تسهیلات برای اشتغال‌زایی مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد (ره) طی سال 96 و شش‌ماهه اول سال جاری یکی از بانک‌های موفق در استان قزوین بوده است.
وی افزود: سال گذشته طی دو مرحله مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) از مسئولان بانک سپه استان قزوین به دلیل حمایت از اقشار آسیب‌پذیر با اعطای لوح سپاس قدردانی کردند.
* پرداخت 2296 فقره وام قرض‌الحسنه ازدواج
مدیر شعب منطقه قزوین اظهار داشت: در راستای اجرای سیاست‌های بانک مرکزی و دولت برای کمک به تسهیل ازدواج جوانان، بانک سپه 2 هزار و 296 فقره تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به مبلغ 306 میلیارد ریال از ابتدای سال گذشته تا شش‌ماهه اول سال جاری اختصاص داده است.
* کمک به خرید و ساخت مسکن خانواده معظم شهدا و جانبازان
احمدی ضمن تأکید بر ضرورت خدمت‌رسانی مطلوب به خانواده معظم شهدا و جانبازان، تصریح کرد: بانک سپه در استان قزوین با پرداخت 53 میلیارد ریال تسهیلات خرید و ساخت مسکن و تخصیص اعتبارات بیشتر در سال جدید، گام مؤثری در تأمین مسکن و رفع نیازهای خانواده معظم شهدا و جانبازان در استان برداشته است.
* صدور 6 هزار کارت اعتباری در استان قزوین
مدیر شعب منطقه قزوین گفت: بانک سپه برای کمک به افزایش قدرت خرید هم استانی‌ها 6 هزار فقره کارت اعتباری به مبلغ 650 میلیارد ریال از ابتدای سال 96 تا پایان شهریور سال جاری در استان قزوین صادر و در اختیار اقشار مختلف قرارداد.
* توسعه خدمات الکترونیک
وی با اشاره به توسعه خدمات الکترونیک بانک سپه در استان قزوین، تعداد پایانه‌های فروشگاهی این بانک در استان را بیش از 6 هزار 400 دستگاه اعلام کرد و افزود: با نصب 19 دستگاه خودپرداز از ابتدای سال گذشته تعداد دستگاه‌های خودپرداز منطقه قزوین به 86 فقره رسید و برخی از این دستگاه‌ها با تراکنش بالا جزو دستگاه‌های برتر در سطح کشور حائز رتبه عالی هستند.
* همچنان در کنار دولت هستیم
احمدی اظهار داشت: به‌منظور تکریم ارباب‌رجوع شعب بانک سپه در استان قزوین بازسازی و نوسازی شده است.
وی خاطرنشان کرد: بانک سپه همچون سال‌های گذشته در کنار دولت مصمّم است علاوه بر کمک به تحقق اهداف کلان اقتصادی، رفع نیازهای خُرد مردم را نیز مدنظر قرار داده و برای حل آن تلاش مضاعف کند.
احمدی یاد آورد: استان قزوین به لحاظ موقعیت استراتژیکی و برخورداری از واحدهای صنعتی فعال زیاد و همچنین تولید انواع محصولات باغی و زراعتی یکی از قطب‌های مهم اقتصادی کشور محسوب می‌شود.
بیشتر بخوانید
ارسال نظر