کد خبر 304518

نقدینگی به طور مبسوط مورد بررسی قرار گرفت

جلسه همتی با اقتصاددانان/ ورود بیشتر بانک مرکزی به بازار ارز و ادامه ریزش قیمت دلار

سومین جلسه رییس کل بانک مرکزی با اقتصاددانان عصر دیروز در بانک مرکزی برگزار شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین ، در این جلسه که ترکیبی از دیدگاه های مختلف اقتصادی در آن حضور داشتند در ابتدا رییس کل اهم اقدامات و تدابیر بانک مرکزی طی یک ماهه اخیر جهت اطلاع اساتید حاضر و کسب نظر آنها مطرح کرد.

سپس اساتید حاضر در جلسه پس از طرح موضوعاتی مختلف، ضرورت دیدگاه واحد اقتصادی و هماهنگی سیاستی را واجد اهمیت دانستند و بر یک صدایی دراقتصاد تاکید کردند.

تداوم تدبیرهای جاری برای مدیریت شبکه عرضه ارز با هدف جلوگیری از التهابات مقطعی، ضرورت ریزش نرخ ارز غیر رسمی، ورود بیشتر بانک مرکزی به بازار غیر رسمی ارز، هماهنگی سیاست های داخلی و خارجی، اهمیت سامانه نیما و ضرورت رفع مشکلات ان و هدفمند کردن تخصیص ارز برای واردات بررسی صادرات غیر نفتی و آثار انتظاری آن و ضروت تقویت ذخایر ارزی از موضوعات مطرح شده دراین جلسه بود.

همچنین اقتصاددانان در این جلسه شرایط موجود بازار ارز و عوامل موثر برآن و نیز بازار پول و مسئله نقدینگی به طور مبسوط مورد بررسی قرار گرفت و اقتصاددانان نظرات خود در این خصوص را جداگانه مطرح کردند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۲

    قيمتي كه صحبتش شده در طي جلسه حدود ٨٠٠٠ تومان

  • محمدی
    ۱ ۱

    بانک مرکزی دلار ۴۲۰۰ تومانی را حذف کند و سپس اقدام به فروش ارز و سکه به قیمت روز کند و ریال حاصل از آنرا در کوره های سوخت اسکناس فرسوده بسوزاند و حجم ریال را کاهش دهد ، در ضمن کارتهای اعتباری با مبالغ و رنگهای مختلف را به مردم ، متناسب با اینکه در چه دهک اقتصادی هستند ، بدهد و از هر بار خرید آنها ده درصد مالیات بگیرند و مالیات آنرا نیز بسوزانند تا حجم ریال کاهش یابد ، هر ماه با ارسال صورتحساب ، کارت اعتباری را تسویه کنند ، کلمه حامل یا آورنده را از روی چکها حذف شود و هر برگ چک فقط به نام ذینفع آن که نامش روی چک نوشته شده قابل و صول باشد تا معاملات مردم مشخص شود و تمام چکهای وصولی ب، فورا" به اداره دارائی گزارش شود تا از معامله بین افراد ، مطلع و ۱۰٪ مالیات دریافت شود .