{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 299556

همتی درجلسه با مدیران عامل بانک‌ها:

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به حجم بالای نقدینگی در کشور گفت: بانک مرکزی باهمکاری بانک‌ها روند رشد نقدینگی را مهار و آن را در خدمت تولید واقتصاد کشور قرارمی دهد.

به گزارش اقتصادآنلاین، درجلسه عبدالناصر همتی با مدیران عامل بانک ها مهمترین مسایل پولی و بانکی کشور بررسی و نقش بانکها در ایجاد فضای مناسب برای تداوم امیدبخش کسب وکار درکشور مورد تاکید قرارگرفت.

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری درباره کنترل وهدایت نقدینگی و جلسه اخیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی در حضور سران قوا بر عزم نظام درکنترل نقدینگی و حمایت از سیاستهای بانک مرکزی دراین زمینه تاکید کرد.

وی درباره درآمدهای ارزی کشور نیز تاکید کرد: با وجود تلاش دولت ترامپ برای قطع درآمدهای ارزی کشور تدابیر مختلفی برای خنثی سازی آن انجام گرفته و بانک مرکزی با قدرت ارز مورد نیاز کالاهای ضروری واساسی ونیز مواد اولیه و کالاهای واسطه‌ای کارخانجات و نیازهای واقعی مردم را تأمین می کند.

همتی با اشاره به اینکه تلاش دولت براین است که دراین جنگ اقتصادی کمترین فشار ممکن به مردم وارد شود، ابراز امیدواری کرد که روند جاری حداقل منجر به اصلاح الگوی مصرف و واردات کشور شود و کشور در مسیر تعمیق تولید ملی و توسعه صادرات قرارگیرد.

دراین جلسه مدیران عامل بانکهای کشور هم آمادگی خود برای همراهی وکمک به بانک مرکزی درکنترل ومهارنقدینگی و نیز پشتیبانی از فعالان اقتصادی اعلام و مقرر کردند در کنترل بازار ارز نیز با سیاستهای بانک مرکزی همراهی کنند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری