کد خبر 268190

​توسط دکتر حجت اله صیدی مورد تاکید قرار گرفت؛

رویکردهای نوین در شورای‌عالی وصول مطالبات بانک صادرات ایران

مدیرعامل بانک صادرات ایران در اولین نشست شورای عالی وصول مطالبات این بانک در سال ٩٧ بر تحرک و جنبش بیشتر در تعیین تکلیف مطالبات بانک و ارائه خدمات حمایتی از بخش های مختلف صنایع و مشتریان بانک تاکید کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین، اولین نشست شورای عالی وصول مطالبات این بانک در سال جاری با هدف بررسی چالش ها و اتخاذ راه کارهای عملیاتی لازم جهت پیگیری مطالبات و سرعت بخشیدن به روند تعیین تکلیف آنها و همچنین بالا بردن توان تزریق تسهیلات جدید به واحد های تولیدی کشور با حضور مدیرعامل، اعضای هیات مدیره، معاونین، مدیران امورو روسای ادارات مرتبط در سال ٩٧ برگزار شد.

بنا براین گزارش، دکتر حجت اله صیدی در این نشست گفت: علاوه بر انجام کار نظام مند و تغییر رویکرد های مدیریتی برای تسریع در تعیین تکلیف مطالبات، باید اهداف کوتاه مدت و میان مدتی را برای استفاده از پتانسیل های موجود تعیین کرد.

مدیرعامل بانک صادرات ایران افزود: ایجاد جنبش بیشتر در واحدهای ستادی و ارکان بانک، هدف گذاری زمانی، اتخاذ راهکارهای جمعی، تشکیل کمیته حمایت از جایگاه حقوقی واحدهای درگیر، اتخاذ تصمیمات ویژه برای مشتریان ویژه، برگزاری مستمر جلسات و اعلام گزارشات هفتگی و ماهانه با واحد های مربوطه در زمینه کاهش مطالبات غیر جاری برای پیشبرد اهداف کوتاه مدت بانک ضروری است.

وی همچنین استفاده از نرم افزار های جامع و یکپارچه اطلاعات مدیونین، رفع موانع قانونی وصول مطالبات و تعریف فرآیندها واهداف بانک برای دریافت مطالبات از جمله عوامل مهم برای کسب موفقیت در این مسیر دانست.

 شایان ذکر است، این بانک طی سال ٩٦، در راستای مدیریت و کنترل مطالبات غیرجاری و بارویکرد تقویت توان پرداخت تسهیلات به بخش تولید، تسهیل در تامین مالی مشتریان و همچنین اعمال مساعدت با مدیونین مشمول تبصره ٣٥ قانون اصلاح قانون بودجه سال ٩٥، بطور مسالمت‌آمیز بیش از ٨٥ هزار و ٥٤٤ میلیاردریال از بدهی بنگاه‌های اقتصادی را مورد رسیدگی قرار داد که از این میان مبلغ ٧٣٣١ میلیاردریال به صورت نقدی، وصول و مابقی تعیین تکلیف شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر