کد خبر 228577

توضیحات بانک رفاه به دو ابهام درباره عملکرد و حقوق مدیرعامل

بانک رفاه کارگران به خبر صبح امروز یکی از خبرگزاری ها در مورد حقوق مدیرعامل این بانک و عملکردش در واگذاری سهام یک شرکت واکنش نشان داد.

در پی درج خبری با عنوان «انتصاب یک نجومی‌بگیر در بانک ملت/ رفت و آمد ۴ مدیرعامل در ۴ سال» بانک رفاه کارگران در مورد حقوق مدیرعامل این بانک و عمکردش در واگذاری سهام یک شرکت و در مورد این خبر واکنش نشان داد.

در توضیحات بانک رفاه آمده است؛ با سلام، احتراما پیرو درج مطلبی تحت عنوان "انتصاب یک نجومی بگیر در بانک ملت" که در آن اتهاماتی نادرست علیه بانک رفاه کارگران و جناب آقای دکتر سهمانی مدیرعامل این بانک مطرح شده است، لطفا دستور فرمائید توضیحات زیر در ذیل آن مطلب و هم به صورت یک مطلب مستقل در آن رسانه وزین منتشر شود:

1- پذیرش مدیریت بانک رفاه کارگران از سوی جناب آقای دکتر سهمانی در تیرماه ۱۳۹۵، پس از اعمال قوانین جدید در موضوع میزان پرداختی به مدیران سیستم بانکی بوده است. لذا اطلاق مدیر نجومی به نامبرده، نه تنها نادرست، بلکه در تضاد با شآن حضور ایشان در بانک رفاه است.

2- درباره واگذاری سهام شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات لازم به توضیح است سهام مذکور در قبال پرداخت تسهیلات، در توثیق بانک رفاه بوده است که پس از عدم وصول مطالبات به رغم اخطارهای مکرر، این سهام مطابق موازین قانونی به نفع بانک تملیک و نهایتا با طی تشریفات قانونی و در فرآیندی شفاف از طریق سازمان بورس و اوراق بهادار عرضه شد که به تائید مراجع ذیصلاح رسیده است.

امیدواریم زیرسوال بردن این اقدام بانک رفاه ناشی از کم اطلاعی نویسندگان محترم از جزییات موضوع بوده باشد. چرا که این رسانه همواره از جمله مدافعان برخورد قاطع با بدهکاران بزرگ بانکی بوده و اقدام بانک رفاه نیز در همین راستا و در جهت استیفای حقوق خیل عظیم کارگران کشور به عنوان صاحبان اصلی بانک رفاه بوده است.

3- تغییرات مدیریتی بویژه در بنگاه های اقتصادی بعضا در تضاد با منافع برخی افراد و گروه ها است. از رسانه هایی همچون خبرگزاری فارس انتظار می رود به هنگام تحلیل چنین تغییراتی، اجازه ندهند اعتبار بدنه مدیران متخصص و خدوم و نیز اعتماد مردم به سیستم بانکی در هیاهوی مبتنی بر اطلاعات نادرست و بعضا با منابعی مجعول خدشه دار شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر