کد خبر 200013

بانک مرکزی ابلاغ کرد؛

دریافت وام ۵میلیونی با حساب یارانه/ افزایش قدرت خرید خانوار

بانک مرکزی شروط و نحوه پرداخت تسهیلات بانکی با استفاده از حساب یارانه افراد را اعلام کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، در بخشنامه بانک مرکزی آمده است: با عنایت به لزوم پوشش کارت های اعتباری در سطح کشور و تسهیل دسترسی اقشار و آحاد مختلف جامعه به ویژه طبقات کمتر برخوردار به خدمات اعتباری نظام بانکی، بانک مرکزی در نظر دارد امکان صدور کارت های اعتباری به پشتوانه یارانه واریزی به حساب خانوارها را مقرر سازد. کارت های اعتباری موسوم به "یارا کارت اعتباری" در نهایت می‌توانند منتج به افزایش قدرت خرید خانوار و ارتقای رضایت مندی جامعه از نظام بانکی و حمایت از تولید و اشتغال داخلی باشد.

تمامی سرپرستان خانوار مشمول دریافت یارانه می‌توانند با ارائه درخواست برای اخذ یارا کارت اعتباری به بانک ها مراجعه کنند. این کارت های اعتباری جدید در قالب عقد مرابحه صادر شده و تسهیلات به صورت نسیه اقساطی به اشخاص داده می‌شود. بازپرداخت اقساط نیز به صورت مستقیم از حساب یارانه افراد صورت خواهد گرفت. در مرحله اول سقف تسهیلات اعطایی از طریق این ساز و کار ۵۰ میلیون ریال خواهد بود. مهلت بازپرداخت تسهیلات حداقل ۳۶ و حداکثر ۶۰ ماه خواهد بود. به جز برداشت وام از یارا کارت های اعتباری سایر عملیات های بانکی از قبیل برداشت وجه، انتقال وجه و برداشت کارمزد از طریق کارت های مذکور امکان پذیر نخواهد بود.

براساس بند ۱۶ این بخشنامه، بانک ها مجاز شده اند، به تشخیص خود برای پوشش ریسک قطع یارانه خانوار نسبت به اخذ سفته و یا سایر تضامین متعارف از وام گیرنده اقدام کنند.

وام با یارانه

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • پیش گو
  ۰ ۷

  اقتصاد کشور در سال 91به شدت اوضاع خرابی داشت و نیاز به جراحی اقتصادی بود . البته دولت در چهار سالی که گذشت به اقتصاد فرصت داد تا خود جوش به وضعیت تعادل برسه منتها به دلیل طمع دلالان و فروشندگان که بخشی از اونها بانک ها و بخشی مردم بودن و حاضر به فروش به قیمت پایین نشدن تا حرکت پول در جامعه اتفاق بیفته دولت تصمیم گرفت تا منابع مالی رو به سمت بانکها هدایت کنه تا از این طریق هم بانکها افزایش سرمایه بدن و هم بانکها بتونن تسهیلات بیشتری بدن تا هم در بخش تولید و هم در بخش خرید مسکن از طریق وام رونق ایجاد بشه . دلالان و فروشندگان نوک بینی خودشون رو میدیدن و وزیر اقتصاد کل کشور و آمار بیکاری را که دلیل اصلی بیکاری جوانان همین دلالی و سفته بازی بود که افرادی ملکهایی را با قیمت واقعی خرید و با ارزش واهی و حبابی ظرف 40 روز میفروختند و در واقع اینها داشتند اقتصاد را از درون نابود میکردند چون مبالغ غیر واقعی را در ملکی که نصف آن مبلغ هم ارزش نداشت بلوکه میکردن . در این چند سال اوضاع کمی آرام شد و تغییری نداشتیم تا اینکه از دیماه سال قبل دوباره تحرکاتی برای سفته بازی شروع شد و دولت آنها را رصد کرد و در اردیبهشت ماه با افزایش قیمت 90 درصدی املاک نوساز به اوج خود رسید . دولت هم برای کنترل این شرایط مالیات رو وضع کرد . البته این افزایش ناعادلانه در اجاره هم بود که برای آنهم مالیات وضع شد و حتی دولت اعلام کرد سود و افزایش قیمت هر چه کمتر باشد مالیات کمتر است و حتی به صفر میرسد . پس عامل اصلی شرایط فعلی رکود مسکن دلالان و فروشندگان هستند و حتی میتوان گفت عامل اصلی بیکاری جوانان

  • ناشناس
   ۰ ۰

   کسی مالش رو مفت دست کسی نمیده مگه مفلس و لنگ مخارجش باشه! حتی موسسه های ورشکسته هم مالشون رو مفت ندادن. خواب دیدی خیر باشه.

 • علی
  ۱ ۴

  این تسهیلات در وضعیت فعلی خیلی خوب و مناسب است به شرطی که واقعا به نیازمندان واقعی پرداخت شود.

 • ناشناس
  ۵ ۱

  مبلغ سودی که قرار است محاسبه کنند را شفاف سازی کنید بیان سود 18درصدی دقیقامبالغ اقساط را مشخص نمیکند .

 • مهدی
  ۵ ۰

  خواهشمند است در مورد مبلغ اقساط و چگونگی مصرف تسهیلات اطلاع رسانی کنید.

 • سجاد
  ۲ ۰

  لطفا بانکهایی که ابلاغ شده هم ذکر شود
  هر بانکی پرسش میشه میگن ابلاغ نشده همچین چیزی

 • مکرم یعقوبی
  ۰ ۰

  سلام بیکار هستم خواهش یه وام برای من جور کنه از یارانه کم کنه