کد خبر 195300

تداوم برنامه‌های بانک مرکزی برای نظارت بر موسسات

بانک مرکزی به سپرده‌گذاران هشدار داد/ اسامی موسسات معتبر را چک کنید

معاون نظارتی بانک مرکزی با هشدار دوباره به مردم برای عدم سپرده‌گذاری در موسسات مالی غیرمجاز گفت: برای سرمایه‌گذاری مطمئن، اسامی موسسات معتبر را در سایت بانک مرکزی چک کنید.

به گزارش اقتصاد آنلاین، فرشاد حیدری از تداوم برنامه‌های بانک مرکزی برای نظارت بر موسسات مالی و اعتباری خبر داد و گفت: بانک مرکزی برنامه جامعی برای برخورد با موسسات اعتباری غیرمجاز تدارک دیده است و تمام موسسات مالی و اعتباری و بانکها را به صورت مداوم پایش کرده و با متخلفان برخورد خواهد کرد.

معاون نظارتی بانک مرکزی افزود: البته نقش اصلی در برخورد با موسسات اعتباری غیرمجاز را مردم در کنار برنامه‌های بانک مرکزی ایفا می‌کنند؛ بر همین اساس به آنها توصیه می‌شود به موسسات غیرمجاز مراجعه نکرده و از سپرده‌گذاری در آنها خودداری کنند؛ در غیر این صورت مسئولیت هر گونه مشکل در منابع مالی و سپرده‌های آنها، به عهده خودشان است.

وی تاکید کرد: موسسات غیر مجاز، متخلف و متجاوز به قانون هستند و به شدت با آنها برخورد خواهد شد؛ البته اسامی بانک‌ها و موسسات اعتباری مجاز نیز در وب‌سایت بانک مرکزی موجود است و مردم با دریافت اطلاعات صحیح می‌توانند راه صحیح سپرده‌گذاری خود را بیابند.

حیدری گفت: برخی موسسات اعتباری غیرمجاز و تعاونی‌های اعتباری، تخلفاتی از جمله معاملات صوری، مخدوش و پرداخت نرخ‌های سود غیرواقعی انجام می‌دهند که این معاملات و نرخ‌های سود پرداختی ناشی از فعالیت عملیاتی تعاونی‌ها نبوده؛ بلکه از محل وجوه سپرده‌گذاران جدید، سود به سایر سپرده‌گذاران پرداخت می‌شده است.

وی از دخل و تصرف‌های غیرقانونی صورت گرفته در برخی از این تعاونی‌ها خبر داد و اظهار داشت: این امر، پیچیدگی کار در ساماندهی تعاونی‌های منحله را دوچندان کرده است؛ در غیر این صورت برای نقل و انتقال و شناسایی دارایی و بدهی، قاعدتا نباید زمان طولانی صرف شود.

معاون نظارتی بانک مرکزی ادامه داد: بعد از انحلال تعاونی‌ها، هیئت تصفیه شکل می‌گیرد که وظیفه تقویم و ارزیابی دارایی‌ها و تعیین میزان بدهی تعاونی‌های منحله را به عهده دارد تا سپس از محل دارایی‌ها، بدهی‌ها پرداخت شود..

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱۴ ۰

  بانک مرکزی تو ایران چیکاره ست که مجوز میده بعد از مردم انتظار دارن خوب و بد کنن بانک ها رو
  متاسفم برای دولت همیشه به نفع و سود جیبشون عمل میکنن

 • ناشناس
  ۱۴ ۱

  امروز بعد از 4 سال که زمام امور مالی را به عهده گرفته اید به مردم هشدار می دهید.. موسسات نامعتبر یعنی چه ؟؟؟ یعنی در این مملکت هر کسی می تواند موسسه بر پا کند و پول مردم را به جیب بریزد؟؟؟ و بعد از سالها شما به یاد مردم بدبخت که اموال شان را از دست می دهند هشدار می دهید.
  بابا خجالت هم خوب چیزی است.. یک بقالی در این مملکت یک روز بدون مجوز نمی تواند از دست شهرداری به امان باشد.. چطور این موسسه هابا هزاران شعبه در امان بوده اند آقای رئیس بانک مرکزی... ؟؟؟ جواب مردم و خدا را چه کسی می خواهد بدهد .

 • هشداراخر...
  ۵ ۱۶

  سرمایه هایتان راتبدیل ملک کنید.....

 • ناشناس
  ۶ ۰

  سونامی اعلام ورشکستگی موسسات مالی در راهه . اول سود زیاد میدن بعد یبارکی 100 میلیون سپرده طرف یکشبه دود میشه میره آسمون . نظارت و انجام وظیفه بانک مرکزی هم که کولاکه اصلا"

 • هادی
  ۱ ۰

  از من گفتن برید پولتون رو دربیاریدبدیدملک یا طلا چون بزودی همه پولشو ن رو درمیان میر ن تبدیلش میکنن به شمش یا ملک میخرند ....اینجا ایران است تا صبح فردا وقت دارید ممکنه
  فردا پولتون دود بشه