کد خبر 194178

بانک مرکزی اعلام کرد؛

پرداخت سپرده‌های کمتر از ۱۰۰ میلیون‌ریال موسسه کاسپین از امروز

بانک مرکزی از آغاز پرداخت سپرده‌های کمتر از ده میلیون تومان موسسه مالی و اعتباری کاسپین خبر داد و اعلام کرد: از ۲۸ اردیبهشت تا ۸ خرداد ،سپرده ۴۰۰ هزار نفر تعیین تکلیف می‌شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین، بانک مرکزی از آغاز پرداخت سپرده های کمتر از ۱۰۰ میلیون ریال در موسسه کاسپین خبر داده و اعلام کرده که این سپرده‌ها از فردا به سپرده‌گذاران ارایه می‌شود.

فرشاد حیدری، معاون نظارتی بانک مرکزی گفت: ساماندهی تعاونی های اعتبار منحله هشت گانه و انجام ارزیابی و نقل و انتقال دارایی های آنها با مسئولیت هیات های تصفیه و موسسه کاسپین و متناسب با آن انتقال سپرده های تعاونی های مذکور به موسسه اعتباری  کاسپین حسب موافقت مرجع قضایی، در مراحل نهایی است. برهمین اساس، سپرده سپرده گذاران تعاونی منحله فرشتگان به تدریج به موسسه اعتباری کاسپین منتقل می شود.

وی از تصمیم مشترک بانک مرکزی و قوه قضاییه برای تعیین تکلیف سپرده گذاران تعاونی منحله فرشتگان خبر داد و تصریح کرد: با توجه به اینکه از مجموع حدود ۴۵۰ هزار سپرده گذار تعاونی منحله فرشتگان حدود ۴۰۰ هزار نفر سپرده زیر ۱۰۰ میلیون ریال دارند مقرر شد در مرحله اول برای اینکه سپرده گذاران خرد، زودتر تعیین تکلیف شوند از ۲۸ اردیبهشت ماه تا ۸ خرداد ماه سپرده این ۴۰۰ هزار نفر از طرف موسسه کاسپین تعیین تکلیف شود.

حیدری گفت: با این تصمیم حدود ۸۷ درصد تعداد سپرده گذاران طی ۱۰ روز آینده تعیین تکلیف و پرداخت می شوند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ali
  ۶ ۰

  اصلاً پولی در کار نیست، خودشونم میدونن که تعداد سپرده گزاران زیر 10 میلیونی خیلی ناچیزه. اینطور میگن که جو آروم بشه و بعد بگن ما 87 درصد رو ساماندهی کردیم. بازی با آمار و اعداد و قلب سپرده گزار...

 • ناشناس
  ۳ ۰

  سلام اصلا پولی درکار نیست که بدن بعدشم گفتن زیر ۱۰ مبلیون تومان یکشنبه میدن اونم سودشو کم میکنن میدن.

 • ناشناس
  ۲ ۰

  واقعا چطور دلشون میاد حق این مردم رو پایمال کنن؟؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سپرده گذاران بدبخت

 • توجه فرمایید دفترچه های قدیمی اسناد ما هستند
  ۰ ۰

  دوستان به این صورت حساب می کنند
  اگر کسی 2 سال پیش 50 میلیون داشته
  و هر ماه سود خود را برداشت کرده
  16+16+3=35 میلیون تومن کسر میکنن
  و 15 میلیون در دفترچه جدید یادداشت می کنند
  توجه فرمایید دفترچه های قدیمی اسناد ما هستند
  2 دستی تحویل ندهید