استعلام هزینه بیمه شخص ثالث ۲۰۶: راهی برای خرید ارزان بیمه این خودرو

بیمه شخص ثالث جزو متداول‌ترین بیمه‌های کشور است. این بیمه نامه به جبران خسارت‌های وارد شده به اشخاص ثالث می‌پردازد و شرکت بیمه با توجه به پرداخت بیمه‌گزار، سقف تعهدات خود را در برابر حادثه‌های ایجاد شده مشخص می‌کند.

استعلام هزینه بیمه شخص ثالث 206: راهی برای خرید ارزان بیمه این خودرو

 پژو 206 یکی از خودروهای جوان پسند و مورد استقبال افراد است که با توجه به طرح اجباری خرید بیمه باید بیمه شخص ثالث 206 را به موقع تمدید کرد تا نگرانی برای جبران هزینه‌های ناشی از حادثه‌های رانندگی وجود نداشته باشد. در این مطلب درباره پوشش‌ها و استثنائات بیمه ثالث توضیحاتی خواهمیم داد با ما تا انتهای متن همراه باشید.

بیمه شخص ثالث چیست؟

بیمه شخص ثالث جزو بیمه‌های متداول و اجباری است که باید برای تمام وسایل نقلیه زمینی خریداری شود. این بیمه نامه دو نوع پوشش مالی و جانی دارد که برای جبران هزینه‌های وارد شده به اشخاص ثالث خسارت‌های ایجاد شده را جبران خواهد کرد. دقت کنید که اگر این بیمه نامه را به موقع تمدید نکنید مشمول جریمه دیرکرد خواهید شد و باید متناسب با تعداد روزهایی که برای تمدید تاخیر داشته‌اید، مبلغی را به حق بیمه پایه خود اضافه کنید. همچنین اگر پلیس راهنمایی و رانندگی خودرویی را فاقد بیمه نامه استعلام کند، دستور توقیف داده و خودرو را به پارکینگ منتقل خواهد کرد.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث 206 و سایر خودرو‌ها، پوشش‌های یکسانی دارند و متناسب با حق بیمه پرداختی بیمه‌گزار ، سقف تعهدات مشخص خواهد شد. دقت کنید که تمام شرکت‌های بیمه این بیمه نامه را صادر می‌کنند تا همه افراد بتوانند در هر شرکت بیمه‌ای که می‌خواهند بیمه نامه خود را خریداری کنند. از این رو توصیه می‌کنیم که از سامانه‌های آنلاین بیمه مانند: بیمه دات کام استفاده کنید تا تنها با چند کلیک بتوانید بهترین بیمه نامه را تهیه کنید. بیمه دات کام یک سامانه استعلام و مقایسه انواع بیمه است که شرایط خرید بیمه را برای تمام بیمه‌گزار فراهم کرده تا به راحتی بتوان بیمه شخص ثالث یا هر بیمه دیگری را خریداری کرد. به طور کلی در بیمه دات کام (https://bimeh.com)  مانند همه همتایان خارجی خود در صنعت اینشورتک و خرید آنلاین بیمه نظیر coverfox.com محدودیت زمانی و مکانی شرایط استعلام، مقایسه و خرید انواع بیمه نامه برای تمام افراد فراهم شده تا تنها با دسترسی به اینترنت بتوان از مزیت‌های این سامانه استفاده کرد.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث به شرح زیر هستند:

 • خسارت جانی برای افراد زیان دیده

خسارت جانی وارد شده به اشخاص ثالث در حادثه و تصادف رانندگی جبران می‌شود. فوت، نقص عضو و هزینه‌های درمان همگی تحت پوشش این بیمه نامه است. همچنین پرداخت خسارت بدنی، دیه یا همان ارش با توجه به نوع شکستگی، نقص عضو و صدمه ازکارافتادگی کلی یا جزئی تحت پوشش بیمه نامه شخص ثالث قرار دارند.

 • خسارت مالی برای افراد زیان دیده

در پوشش جبران خسارت‌های مالی، خسارت‌های وارد شده به اموال اشخاص ثالث جبران خواهد شد. خسارت‌هایی مانند: تصادف با ماشین فرد ثالث، تحت پوشش این بیمه نامه است و شرکت بیمه موظف است تا سقف تعهدات خود جبران خسارت کند.

 • خسارت جانی راننده مقصر

خسارت جانی وارد شده به راننده یا سرنشینان راننده مقصر در حادثه تصادف با توجه به دیه ماه عادی سال پرداخت خواهد شد.

2061

بیمه 206 خسارات جانی و مالی را پوشش می دهد

استثنائات بیمه شخص ثالث 206

شرکت‌های بیمه برای تمام خودرو‌ها یکسری استثنائات پوششی دارند و بیمه مرکزی اجازه صدور این خطرات را نمی‌دهد. در حقیقت با توجه به میزان ریسک برخی از استثنائات، جبران هزینه‌های انجام نمی‌شود که عبارتند از:

 • خسارت‌های وارد شده به وسیله نقلیه راننده مقصر
 • خسارت‌های وارد شده محمولات وسائل نقلیه مقصر حادثه
 • جریمه نقدی یا جزای نقدی
 • خسارت‌های مستقیم و غیر مستقیم ناشی از تشعشعات رادیواکتیو و اتمی
 • اثبات قصد زیان دیده در ایراد صدمه به خود (مانند: خودکشی و سقط جنین)
 • خسارت‌های ناشی از حوادث در خارج از کشور (مگر در صورتی که در متن بیمه نامه برای جبران این نوع خسارت بین بیمه‌گزار و بیمه‌گر توافقی صورت گرفته باشد.)

قیمت بیمه شخص ثالث 206 چگونه محاسبه می‌شود؟

برای محاسبه قیمت و نرخ بیمه شخص ثالث 206 عوامل مختلفی وجود دارند که به شرح زیر هستند:

 • کاربری و نوع خودرو: قیمت بیمه نامه ثالث برای خودروهای تاکسی، سواری، کامیون، اتوبوس، آمبولانس و آتش نشانی متفاوت است. به این معنا که اگر شما خودروی تاکسی داشته باشد به طور حتم ریسک کمتری نسبت به ماشین‌های آتش نشانی دارد. از این رو با توجه به نوع کاربری خودرو بین 10 تا 50 درصد هزینه و مبلغ بیمه نامه بیشتر خواهد شد.
 • مدت اعتبار بیمه ‌نامه: بیمه شخص ثالث را به طور معمول یکساله صادر می‌کنند، اما اگر بیمه‌گزار ترجیح دهد که بیمه نامه را به صورت کوتاه مدت شش‌ ماهه یا سه ‌ماهه خریداری کند باید قیمت 60 یا 30 درصدی نسبت به بیمه یکساله پرداخت کند.
 • جریمه دیرکرد: دیرکرد در تمدید بیمه شخص ثالث جریمه دیرکرد و افزایش قیمت بیمه ثالث خودرو را در پی دارد. جریمه دیرکرد به صورت روزشمار محاسبه می‌شود. اگر مدت اعتبار بیمه نامه شخص ثالث منقضی شده‌ باشد و خسارت مالی یا جانی رخ دهد، بیمه‌گر تعهدی در قبال پرداخت خسارت ندارد. بنابراین، مالک خودرو یا وسیله نقلیه زمینی باید خسارت را پرداخت کند. جریمۀ دیرکرد بیمه شخص ثالث به صورت زیر محاسبه می‌شود:
 • مالک باید به ازای هر روز دیرکرد، معادل تقسیم حق بیمه کامل بدون تخفیف یک سال خودرو بر تعداد متعارف روزهای سال یعنی ۳۶۵ بپردازد.
 •  
 • تخفیف‌های عدم خسارت: به ازای هر سالی که بیمه‌گزار از بیمه ‌نامه خود استفاده نکند، تخفیف عدم خسارت به او تعلق می‌گیرد. در این شرایط می‌توان از تخفیف استفاده کرده و تمدید بیمه نامه را با توجه به درصد تخفیف کمتر پرداخت کرد.

206س

تمامی مالکان خودروی 206 باید بیمه داشته باشند

سقف خسارت مالی بیمه شخص ثالث 206 چقدر است؟

در پوشش مالی بیمه شخص ثالث می‌توان برخلاف پوشش جانی، تغییراتی در میزان سقف تعهدات ایجاد کرد. همانطور که می‌دانید سقف پوشش جانی برای بیمه ثالث با توجه به میزان دیه اعلام شده مشخص خواهد شد که در سال 1401 مبلغ 800 میلیون تومان برای ماه‌های حرام سال است. اما شرکت‌های بیمه برای انتخاب خسارت‌های پوشش مالی با توجه به درخواست بیمه‌گزار اقدام خواهند کرد. بدین گونه که شرکت‌های بیمه با در نظر گرفتن برخی از شرایط، می‌توانند پوشش مالی خود را افزایش دهند.

نرخ دیه در سال 1401 اعلام شد و متناسب با آن، حداقل و حداکثر سقف تعهدات و مبلغ تحت پوشش‌های شرکت بیمه مشخص شد. حداقل تعهدات مالی برای بیمه شخص ثالث معادل یک چهلم است که در سال 1401 مبلغی معادل 20 میلیون تومان خواهد بود. سقف تعهدات مالی بیمه شخص ثالث هم 50 درصد یا نیمی ‌‌از مبلغ مشخص شده برای دیه در ماه‌های حرام اعلام می‌شود. در سال 1401 مبلغ سقف تعهدات در پوشش مالی بیمه شخص ثالث معادل 400 میلیون تومان است. این پوشش بیشتر برای جبران خسارت‌های وارد شده به ماشین‌های لوکس و نامتعارف در نظر گرفته می‌شود و همچنین با پرداخت حق بیمه بیشتر همراه خواهد بود.

به طور کلی بیمه‌گزار کسی است که می‌تواند میزان سقف تعهدات بیمه‌گر را با پرداخت حق بیمه خود مشخص کند. از این رو می‌توان پوشش مالی را تا سقف هر مبلغی مانند: 50 میلیون تومان، 100 میلیون تومان، 150 میلیون تومان، 200 میلیون تومان، 250 میلیون تومان یا  400 میلیون تومان بیمه کرد. البته که نوع ماشین و کاربری خودرو هم اهمیت دارد.

قیمت بیمه شخص ثالث ۱۴۰۱ پژو ۲۰۶

قیمت بیمه ماشین ۲۰۶ بستگی به عوامل زیادی دارد. یکی از این عوامل تیپ خودرو است. پژو 206 در تیپ‌های 1 تا 6 در ایران وجود دارد اما این روزها فقط تیپ 2 و 5 تولید می‌شود. البته زمزمه‌هایی مبنی بر راه اندازی مجدد خط تولید پژو 206 تیپ 3 هم وجود دارد. تفاوت قیمت بیمه ۲۰۶ به علت اختلاف قیمت این خودروها از جهت امکانات است. به عنوان مثال قیمت بیمه بدنه 206 تیپ 2 در مقایسه با بیمه خودرو 206 تیپ 5، به علت قیمت کمتری که دارد، پایین‌تر است اما در بیمه شخص ثالث چون هر 2 چهار سیلندر محسوب می شوند مبنای محاسبه بر اساس سیلندر می باشد..

هزینه بیمه ۲۰۶ به سال ساخت هم بستگی دارد. هرچه سال ساخت قدیمی‌تر باشد، قیمت بیمه نامه شخص ثالث گران‌تر است. به طور مثال هزینه بیمه شخص ثالث ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۹۸ با قیمت بیمه شخص ثالث ۲۰۶ مدل ۸۳ قابل مقایسه نیست؛ به دلیل اینکه خودروی مدل 83 استهلاک زیادی داشته و ریسک آن برای شرکت بیمه بیشتر است. البته این اختلاف رقم بسیار اندک است و خیلی به چشم نمی‌آید. به طور میانگین قیمت بیمه شخص ثالث پژو 206 در سال 1401، بین 3 الی 4 میلیون تومان محاسبه می‌شود. شما می‌توانید برای استعلام بیمه شخص ثالث 206 و خرید ارزان این بیمه خودرو از همه شرکت های معتبر به https://bimeh.com/thirdparty/peugeot206 مراجعه نمایید.

 

اهمیت بیمه شخص ثالث

همانطور که در طول متن اشاره شد، باید بیمه ثالث را برای خودروها خریداری کرد تا علاوه بر پرداخت هزینه‌های مالی و جانی که برای اشخاص ثالث ایجاد می‌شود، از جریمه و توقیف خودرو هم جلوگیری شود. به طور کلی با خرید بیمه شخص ثالث می‌توانید نگرانی‌های خود را برای جبران هزینه‌های ایجاد شده ناشی از حادثه‌ها رانندگی به بیمه‌گر منتقل کنید. همچنین استفاده از پوشش‌های جانی و مالی از جمله مزیت‌های بیمه شخص ثالث 206 است که بهتر است قبل از خرید با یک مشاوره بیمه مشورت کرده تا بیشترین تعهدات را خریداری کرد.

این مطلب رپورتاژ آگهی است و توسط تیم تحریریه اقتصادآنلاین تهیه نشده است.

ارسال نظر
ارسال نظر