تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
رییس سازمان امور عشایری کشور توضیح داد؛

چرا بانک ها به عشایر وام نمی دهند؟

رییس سازمان امور عشایر کشور در بجنورد گفت: ۲۲ میلیارد تومان به عشایر خراسان شمالی اختصاص یافت اما به رغم تصویب قوانین خوب، بانک‌ها در حوزه تضامین عشایر تمکین لازم را ندارند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، عباس پاپی‌زاده امروز در جلسه شورای عشایری خراسان‌شمالی اظهار داشت: دارایی عشایر خراسان شمالی برای هر خانوار ۱۰۰ تا ۱۲۰ راس دام معادل ۲۵۰ میلیون تومان و سیاه چادر است اما با همین دارایی اندک تولید کننده اصلی هم هستند.

وی با بیان اینکه میزان محرومیت در حوزه عشایر بالا است افزود: با توجه به اینکه سهم واقعی عشایر از بودجه و امکانات کشور پرداخت نشده میزان محرومیت در حوزه عشایر بالا است و اگر امکانات اولیه و آسان سازی زندگی برای آنها فراهم نشود دیگر عشایر رغبتی به ادامه زندگی عشایری نخواهند داشت.

رییس سازمان امور عشایر کشور از اختصاص ۲۲ میلیارد تومان تسهیلات به عشایر خراسان شمالی خبر داد و در این باره گفت: ۲۲ میلیارد تومان به عشایر خراسان شمالی اختصاص یافت اما به رغم تصویب قوانین خوب، بانک‌ها در حوزه تضامین عشایر تمکین لازم را ندارند.

پاپی زاده با تاکید بر این که عشایر خراسان شمالی، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان از محروم‌ترین عشایر کشور هستند اضافه کرد: ۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای سال جاری جهت نوسازی مدارس عشایری اختصاص یافته است.

منبع: تسنیم
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها