کد خبر 518643

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

درخشش بانک تجارت در سال۹۹/ درآمد عملیاتی بانک تجارت چهار برابر شد

بانک تجارت در اسفند ماه سال گذشته با رشد ۲۲۰درصدی نسبت به بهمن ماه، هزار و ۷۷۰میلیارد تومان درآمد عملیاتی کسب کرد. این رقم سال ۹۹ جمعا به هفت هزار میلیارد تومان رسید.

اقتصادآنلاین – سهیل بانی؛ بانک تجارت در اسفند ماه سال ۹۹ ، حدود یک میلیون و ۹۹۰ میلیارد تومان سپرده‌های گوناگون‌ دریافت کرد. این رقم نسبت به بهمن ۹۹ ، ۳۷ درصد و نسبت به دوره مشابه سال گذشته بیش از ۹۰ درصد افزایش یافته است. مجموع سپرده‌های جذب شده توسط بانک تجارت در سال ۹۹ به بیشتر از هفت میلیون و ۴۲۰ هزار میلیارد تومان رسید که حاکی از دو برابر شدن این رقم نسبت به سال ۹۸ است.

تسهیلات اعطایی بانک تجارت در اسفند ماه به بیش از ۱۲۰هزار م یلیارد تومان رسید که نسبت به بهمن همان سال، کاهش ۳۸ درصدی را ثبت کرده است. همچنین این رقم نسبت به دوره مشابه سال ۹۸ ، حدود ۱۶درصد افت داشته است. با این وجود مجموع تسهیلات اعطایی بانک تجارت در سال ۹۹ ، با افزایش ۶۱ درصدی نسبت به سال ۹۸ ، به ارتفاع یک میلیون و ۲۰۰ هزار میلیارد تومان رسید.

01

آخرین ماه سال ۹۹ ، سه هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان درآمد تسهیلات اعطایی نصیب بانک تجارت کرد. این رقم نسبت به ماه گذشته حدود ۵۰ درصد و نسبت به اسفند ماه ۹۸ ، ۴۵ درصد افزایش یافته است. مجموع درآمد بانک تجارت از تسهیلات اعطایی در سال ۹۹ به بیش از ۲۶ هزار و ۶۴۰ میلیارد تومان رسید که نشان‌دهنده رشد ۴۵ درصدی آن نسبت به سال ۹۸ است.

مجموع سود سپرده‌های سرمایه‌گذاری بانک تجارت در سال ۹۹ ، به ۱۹ هزار و ۶۳۰م یلیارد تومان رسید که حکایت از افزایش ۱۸ درصدی این عدد نسبت سال گذشته دارد. بانک تجارت در اسفند ماه ۹۹ ، عملکردی تقریبا مشابه بهمن ماه داشته و هزار و ۹۲۰ میلیارد تومان سود سپرده‌های سرمایه‌گذاری پرداخت کرده است. این رقم نسبت به اسفند ماه سال ۹۸ ، ۴۲درصد رشد کرده ‌است.

با نگاهی به درآمد تسهیلات اعطایی و سود سپرده‌های سرمایه‌گذاری بانک تجارت می‌توان گفت که این بانک در سال ۹۹عملکردی درخشان داشته است و با رشد ۳۰۰درصدی نسبت به سال ۹۸، هفت هزار میلیارد تومان درآمد عملیاتی کسب کرده است. درآمد عملیاتی بانک تجارت در اسفند ماه هزار و ۷۷۰ میلیارد تومان بوده است که نسبت به ماه گذشته رشدی ۲۲۰ درصدی را تجربه کرده است. همچنین این رقم نسبت به اسفند ۹۸ ، حدود ۵۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

02

بیشتر بخوانید
ارسال نظر