کد خبر 508908
دریافت وام ودیعه مسکن تا پایان اسفند تمدید شد؛

خبر خوب برای متقاضیان وام اجاره‌مسکن

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی از تمدید دریافت وام ودیعه مسکن تا پایان اسفند ماه خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از صداوسیما، بانک مرکزی بخشنامه‌ای به بانک‌های عامل پرداخت وام ودیعه مسکن ابلاغ کرد تا کسانی که در بانک برای دریافت این وام تشکیل پرونده داده‌اند تا پایان اسفند وام آن‌ها پرداخت شود.

پروانه اصلانی افزود: از مجموع ۹۲۰ هزار پیامک متقاضیان دریافت وام ودیعه مسکن، ۸۰۵ هزار نفر مشمول دریافت این وام بودند که حدود ۳۳۷ هزار نفر، بانک مورد نظر خود را انتخاب کرده‌اند ضمن اینکه از این تعداد ۲۳۱ هزار نفر تشکیل پرونده داده‌اند و بقیه به دلیل نداشتن اجاره نامه رسمی و یا کد رهگیری معتبر، از تشکیل پرونده منصرف شدند.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: تاکنون ۲۱۴ هزار نفر وام ودیعه مسکن دریافت کردند و بقیه کسانی که تشکیل پرونده دادند یعنی حدود ۱۰ تا ۱۵ هزار نفر باقی مانده، می‌توانند تا پایان سال با مراجعه به بانک وام خود را دریافت کنند.

خانم اصلانی در پاسخ به این سوال که قرار بود یک میلیون نفر وام ودیعه مسکن دریافت کنند، اما رقم دریافت کنندگان خیلی کمتر از پیش بینی بوده است افزود: پرونده پرداخت وام ودیعه مسکن امسال تا پایان اسفند بسته می‌شود و برای سال آینده نیز این موضوع را مجدداً پیگیری خواهیم کرد.

ارسال نظر

 • کامران
  ۰ ۰

  کدوم وام اجاره عمو دلت خوشه من رفتم شعبه بانک صادرات بگیرم میگه تسهیلات نداریم ولی وام کالا باسود سی درصد دارن میدن

 • کامران
  ۰ ۰

  کدوم وام دلت خوشه مملکت بی درو پیکر شده

 • کاوه
  ۰ ۰

  مثل همیشه دروغ . بانکها وام نمیدن چندماه هست وام نمیدن

 • ناشناس
  ۰ ۰

  کاش دوباره ثبت نام کنن من سری قبل دیر فهمیدم واقعا نیاز دارم به وام

 • کوثر
  ۰ ۰

  بانک همان روز اول گفت ظرفیت پرشده ماهم بیخیال شدیم تجارت