کد خبر 493230

سایت تامین اجتماعی

سازمان تامین اجتماعی قدیمی ترین و بزرگترین سازمان عمومی و غیر دولتی است که بیمه کارگران و حقوق بگیران را به صورت اجباری و صاحبان حرفه و مشاغل آزاد را بصورت اختیاری پوشش می‌دهد.

برای عضویت در کانال تلگرام اقتصادآنلاین

اینجا کلیک کنید

اقتصاد آنلاین - دینا قالیباف؛ تامین اجتماعی متعلق به بیمه شدگان است که جمعیتی نزدیک به 43میلیون نفر را فقط برای خدمات درمانی پوشش می‌دهد. این سازمان همچنین در مقابل بیمه شدگان موظف به ارائه برخی خدمات از جمله مستمری بازنشستگی، مستمری از کار افتادگی و... است.

برای مشاهده سابقه بیمه کلیک کنید

درآمد‌ این سازمان طبق ماده28 قانون سازمان تأمین اجتماعی از حق بیمه، درآمد حاصل از وجوه و ذخایر و اموال سازمان،  وجوه حاصل از خسارات و جریمه‌های نقدی مقرر در این قانون و کمک‌ها و هدایایی که به این سازمان اهدا می‌شوند تأمین می‌گردد.

سابقه تامین اجتماعی در ایران به سال1301 باز می‌گردد که با تصویب اولین قانون استخدامی کشوری در این سال نظامی برای بازنشستگی بوجود آمد و اعلامیه تأسیس سازمان تأمین اجتماعی صادر شد.

سایت سازمان تأمین اجتماعی و خدمات آن

سایت سازمان تأمین اجتماعی به نشانی www.tamin.ir می‌باشد که باتوجه به شرایط بحرانی همه‌گیری ویروس کرونا افراد می‌توانند برای اخذ اطلاعات مربوط به بیمه‌های مختلف از خدمات غیر حضوری این سازمان برخوردار شوند و با مراجعه به بخش خدمات این سایت فرم مربوط به بیمه‌های مختلف مثل بیمه زنان خانه دار، بیمه بیکاری و... را دریافت کنند و از شرایط آن‌ها مطلع شوند. ثبت نام به منظور دریافت بیمه در سازمان تامین اجتماعی به صورت حضوری انجام می‌شود. برای ثبت نام حضوری به منظور دریافت بیمه ، فرد متقاضی ابتدا باید برای دریافت شماره بیمه به یکی از شعب تامین اجتماعی مراجعه کند و با در دست داشتن مدارک لازم شامل کارت ملی و شناسنامه و همچنین پرسشنامه شناسایی و نام نویسی اقدام به دریافت این کد کند و پس ازصدور کد او تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار می‌گیرد.

کسب اطلاعات و آگاهی کلی نسبت به سوابق بیمه تامین اجتماعی یکی دیگر از مواردی است که جزء خدمات سایت این سازمان محسوب می‌شود و افراد از طریق مراجعه به سایت https://account.tamin.ir/auth/login می‌توانند از سوابق بیمه خود مطلع شوند.

نحوه ثبت نام کاربران در سایت سازمان تامین اجتماعی

ایجاد حساب کاربری در سایت سازمان تامین اجتماعی به افراد بیمه شده این امکان را می‌دهد تا از تمامی خدمات غیر حضوری این سازمان مانند اطلاع از سوابق بیمه بهره مند شوند. جهت ایجاد حساب کاربری ابتدا باید به سایت https://eservices.tamin.ir/view/#/registration  مراجعه کنید و در مرحله اول کد ملی و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید.

ثبت نام در سایت سازمان تأمین اجتماعی

 در مرحله دوم باید اقدام به وارد کردن اطلاعات هویتی خود کنید و باید توجه داشته باشید که اطلاعاتی که وارد می‌کنید نباید با اطلاعات شناسنامه‌تان مغایرت داشته باشد.

مرحله سوم ثبت نام مربوط به ثبت اطلاعات ایمیل، گذرواژه و سوالات امنیتی است. در نهایت و پس از تایید اطلاعاتی که وارد کریده‌ایید با ثبت درخواست نتیجه صحت سنجی اطلاعات از طریق پیامک به شما ارسال خواهد شد و در صورتی که در پیامک ارسالی مراجعه به شعبه وجود داشت باید با همراه داشتن مدارک هویتی شامل شناسنامه و کارت ملی به یکی از شعب تامین اجتماعی مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر