کد خبر 473992

بر اساس اعلام بانک مرکزی:

عرضه ۷۸میلیون دلاری اسکناس تنها با تقاضای ۱.۵میلیون دلاری مواجه شد/ افزایش عرضه ارز صادرکنندگان در نیمه دوم سال

در دومین روز اجرای سیاست جدید ارزی، حدود ۷۸میلیون دلار ارز به صورت اسکناس در بازار متشکل معاملات ارزی در نرخ های حاشیه بازار عرضه کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین، بانک مرکزی امروز (99.7.22) و در دومین روز اجرای سیاست جدید ارزی،  حدود 78 میلیون دلار ارز به صورت اسکناس در بازار متشکل معاملات ارزی در نرخ های حاشیه بازار عرضه کرد.

به رغم این میزان عرضه و امکان خرید هر صرافی به میزان 500 هزار دلار در بازار مذکور،  صرفا حدود 1.5 میلیون دلار توسط صرافی ها خریداری شد که این امر حاکی از فقدان تقاضای موثر در بازار برای ارز به صورت اسکناس است.

همچنین گزارش های دریافتی از سامانه نیما حاکی از این است که امروز حدود ١٨٠ میلیون دلار ارز به صورت حواله ارزی توسط صادرکنندگان در بازار عرضه شده است. این میزان عرضه ضمن رشد ١٠ درصدی نسبت به روز کاری گذشته، حاکی از استقبال صادرکنندگان به عرضه ارزهای خود در نیمه دوم سال است.

 با توجه تجارب سالیان قبل که در نیمه دوم سال عرضه ارز صادرکنندگان بیشتر می شود، پیش‌بینی می شود در ماه‌های آینده عرضه ارز صادرکنندگان رشد معناداری یافته و بدین ترتیب تقاضای واردکنندگان برای ارز را تامین کند.
بیشتر بخوانید
ارسال نظر