کد خبر 462166

شفاف‌سازی بانک پارسیان درباره تعدیل سنواتی

بانک پارسیان با انتشار یک گزارش مالی در خصوص تعدیل سنواتی اقدام به شفاف‌سازی کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایبِنا، بانک پارسیان از تعدیل سنواتی ۲۰۹.۷ میلیارد تومانی دو طرح و فروش گروه مالی پارسیان خبر داد.

در این گزارش شفاف سازی آمده است که بانک پارسیان از تعدیل سنواتی ۲۰۹.۷ میلیارد تومانی برای اقاله پروژه های زرافشان و پیروزی و فروش گروه مالی پارسیان خبر داد و با توقف نماد، آماده بازگشایی شد.

براین اساس، «وپارس» اعلام کرد: نظر به تکلیف مجمع سالانه این بانک مبنی بر تعیین تکلیف معاملات فروش املاک به شرکت‌های صبا تامین پارسیان و آتیه پارسیس کیش پس از مذاکرات انجام شده و با توجه به عدم ایفای تعهدات توسط خریداران و نیز رعایت صرفه و صلاح سهامداران بانک، مقرر شد پروژه‌های ساختمانی زر افشان و پیروزی اقاله شود.

همچنین بانک پارسیان از فروش گروه مالی پارسیان به مبلغ ۱.۷ هزار میلیارد تومان خبر داد که سود ناشی از آن در شرکت اصلی مبلغ ۱.۱۷ هزار میلیارد تومان است و با توجه به سهامداری ۱۰۰ درصدی «وپارس» در گروه مالی پارسیان این معامله تاثیری در سود تلفیقی نخواهد داشت.

ساز و کار تسویه هم بدین گونه است که مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان بصورت نقدی وصول شد و الباقی طی دو قسط ۵۰۰ میلیارد تومانی و یک قسط ۲۰۰ میلیارد تومانی در تاریخ های ۳۰ بهمن و ۲۵ اسفند سال جاری و ۳۰ بهمن سال ۱۴۰۰ دریافت خواهد شد.

اصللحیه

بیشتر بخوانید
ارسال نظر