کد خبر 509372

یک مقام مسئول:

توسعه صادرات ایران و عراق تداوم دارد

دبیر کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و عراق گفت: اشتراک فراوان ایران و عراق در بخش‌های اجتماعی، مذهبی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی، موجب تسریع در فعالیت‌های کمیسیون مشترک و توسعه روابط اقتصای بین دو کشور شده است.

 به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، "محمد ولی علاءالدینی" افزود: عراق دارای وجوه مشترک فراوان اجتماعی، فرهنگی، مذهبی، سیاسی و اقتصادی با کشور ایران دارد.

وی توضیح داد: براساس مذاکره های انجام شده بین تهران- بغداد و برگزاری جلسه و کمیسیون‌های مشترک در ۲۳ و ۲۴ بهمن ماه امسال، در حالی که تحریم‌های همه جانبه آمریکا علیه ایران به اجرا گذاشته ‌شد، توانستیم گام‌های موثری برای توسعه روابط در بخش‌های مختلف عمران، صادرات محصولات در حوزه‌های گوناگون و توسعه صادرات غیرنفتی برداریم.

مدیرعامل شرکت ساتکاب با اشاره به اینکه کالاها و خدمات ایران در کشور عراق، از اقبال خوبی برخوردار است، خاطرنشان کرد: صادرات کالاهای کشاورزی، لبنیات، همچنین اجرای سدسازی، کالاهای آب و برق، گردشگری در شمار بخش‌هایی است که در مذاکرات انجام شده با کشور عراق، مورد توافق طرفین قرار گرفت.

وی ابراز امیدواری کرد: روند توسعه صادرات با کشورهای همسایه به‌ویژه کشور عراق به شکل پایدار بوده و با توجه به ظرفیت‌های بسیار مطلوب ایران استمرار و افزایش یابد.

«فواد حسین» وزیر امور خارجه عراق صبح امروز برای دیدار با مقام های جمهوری اسلامی ایران، وارد تهران شد. 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر