کد خبر 496321

وزیر صمت:

مهلت ۳ماهه تعیین تکلیف معادن راکد به اتمام رسید

رزم‌حسینی گفت: سه ماه مهلت برای تعیین تکلیف معادن راکد به اتمام رسیده و از چند روز آینده مخالفت‌های زیادی با ما می‌شود اما کوتاه نخواهیم آمد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، علیرضا رزم‌حسینی عصر امروز در کارگروه رفع موانع تولید استان کرمان با تسلیت ایام فاطمیه و نخستین سالگرد شهادت شهید سپهبد قاسم سلیمانی اظهار داشت: مقام معظم رهبری بهترین تجلیل را از شهید سلیمانی کرد و او را دارای مکتب عنوان کردند.

وی با بیان اینکه مردم قدرشناس ایران و استان کرمان به شایستگی در مراسم تشییع از شهید سلیمانی استقبال کردند گفت: از مردم استان کرمان به‌واسطه تمام همتی که برای برگزاری سالگرد شهادت این شهید والامقام داشتند تشکر می‌کنم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با گرامیداشت یاد و خاطره آیت‌الله سید یحیی جعفری گفت: آیت‌الله جعفری با نجابت تمام کمک‌های زیادی به مردم استان کرمان و به رزمندگان در دوران دفاع مقدس داشت.

وی با بیان اینکه وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت خط مقدم جبهه اقتصادی است و به‌شدت مورد توجه رانت‌خواران و ویژه‌خواران در کشور است افزود: امروز وزارت صنعت، معدن و تجارت 40 درصد جی دی پی و 38 درصد اشتغال کشور را به‌عهده گرفته است.

رزم‌حسینی با اشاره به اینکه اگر می‌خواهیم با صداقت با مردم سخن بگوییم و سبک اداره جدیدی را ارائه کند نیاز به حمایت جدی دولت دارد گفت: از شخص رئیس جمهور در این مدت تشکر می‌کنم.

وی با بیان اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت از چهار وزارتخانه بزرگ تشکیل شده است افزود: ما مسئول تجارت خارجه ایران هستیم و هر تصمیمی با همکاری بانک مرکزی و نظر سایر وزارتخانه‌ها و محوریت وزارت صنعت، معدن و تجارت گرفته می‌شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه حدود 25 میلیارد دلار امکان صادرات وجود دارد که از تعهدات سال 95 از این محل انجام شود ادامه داد: روزبه‌روز برای رفع موانع صادرات کار می‌کنیم و به‌زودی خبرهای بهتری را اعلام خواهیم کرد تا ارزآوری کشور بیشتر شود.

وی با بیان اینکه در کشور بالغ بر 10 هزار واحد راکد و تعطیل از مجموع 52 هزار واحد صنعتی و تولیدی در کشور داریم گفت: امیدواریم تا پایان سال هزار و 500 واحد را فعال کنیم و تاکنون هزار و 115 واحد به نتیجه رسیده است.

رزم‌حسینی با اشاره به اینکه امروز کشور به وحدت نیاز دارد و سیاسیترین کار امروز ما کار اقتصادی برای تأمین معیشت مردم است افزود: دل مردم را باید نسبت به انقلاب نرم‌تر کرد و مردم در تشییع جنازه شهید سلیمانی نشان دادند دل در گرو این انقلاب دارند.

وی با بیان اینکه همه باید کمک کنیم و حتی در این مدت کوتاه می‌شود گفت: پروژه‌های زیادی به بهره‌برداری رسید و ما به تعهدات وزارت صنعت، معدن و تجارت در زمان دکتر فدائی استاندار قبل کرمان پایبند هستیم و به این تعهدات عمل خواهیم کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه در دو ماه گذشته 52 هزار میلیارد تومان به پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت برای پرداخت تسهیلات جهش تولید اختصاص داده شده است افزود: بروکراسی 120 ساله مزمن مریضی در کشور داریم که روزبه‌روز مردم ما را کوچک کرده است.

وی با بیان اینکه دولت کوچک مردم را بزرگ خواهد کرد افزود: در این مدت باقیمانده دولت اگر فرصت داشتم وزارت صمت را کوچک و به نقطه مطلب برسانم و برای آبادانی کشور اول باید خود را فدا کرد، قوانین مزاحم را احصا کرده و به نمایندگان محترم مجلس داده شده است.

رزم‌حسینی با اشاره به اینکه سه ماه مهلت برای تعیین تکلیف معادن راکد به اتمام رسیده است گفت: از چند روز آینده مخالفت‌های زیادی با ما می‌شود اما کوتاه نخواهیم آمد و دستگاههای نظارتی نیز در کنار ما است و این معادن باید به‌صورت مزایده به کسانی واگذار شود که آن را فعال کند.

وی با بیان اینکه در جای جای این کشور معدن و فرصت اقتصادی است اما استفاده نمی‌شود افزود: قانون شکنی نمی‌کنیم اما قانون را به نفع توسعه کشور خم کرده و حذف امضاهای طلایی را با جدیت پیگیری خواهیم کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه 75 درصد اشتغال کشور در بنگاه‌های خرد و کوچک است اما سهم آنها از تسهیلات شش درصد است که یک بیماری اقتصادی است بیان کرد: اگر بنگاه‌های خرد و کوچک فعال شود از مهاجرت و حاشیه‌نشینی جلوگیری کرده و این در راستای مبارزه با فقر و محرومیت است.

وی با بیان اینکه راه آهن جیرفت باید به شبکه سراسری وصل شود و این یک ضرورت مهم است گفت: شرکت‌های بزرگ را پای کار خواهیم آورد و مشارکت خواهیم کرد.

رزم‌حسینی با اشاره به اینکه خط دوم انتقال آب از خلیج فارس در دهه فجر با حضور آقای رئیس جمهور افتتاح خواهد شد افزود: مردمی بودن اقتصاد که همان الگوی اقتصاد مقاومتی است را در وزارت صنعت، معدن و تجارت پیگیری خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر