یک مقام مسئول:

تامین مرغ شب عید مشکلی ندارد

نایب رئیس کانون سراسری مرغداران گوشتی با بیان اینکه در تامین مرغ شب عید مشکلی وجود ندارد،گفت: با توجه به شیوع کرونا و شرایط بازار، نگران سیاست گذاری های انجام شده در حوزه افزایش تولید هستیم.

تامین مرغ شب عید مشکلی ندارد

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر،  حبیب اسدالله نژاد با بیان اینکه هیچ مشکلی در تأمین مرغ شب عید وجود ندارد، گفت: با توجه به سیاست گذاری‌های انجام شده در حوزه افزایش میزان تولید، نگران مرغداران هستیم چرا که تصور نمی‌کنیم برای عید بازار خوبی داشته باشیم.

وی با اشاره به سیاست گذاری‌های انجام شده برای ۱۲۰ میلیون قطعه جوجه ریزی در ماه‌های دی و بهمن، افزود: با توجه به شیوع کرونا در کشور و تعطیلی مجالس و افت تقاضا، نگرانیم ماجرای تلخ سال گذشته تکرار شود و تولیدکنندگان زیان کنند.

این فعال بخش خصوصی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه قیمت دستوری در بازار مرغ جایگاهی ندارد و بازار تابع عرضه و تقاضاست، افزود: هم اکنون قیمت مرغ به دلیل بحث عرضه و تقاضا حتی از نرخ مصوب نیز کمتر است.

اسدالله نژاد قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده را بین ۱۳,۷۰۰ تومان تا ۱۴,۵۰۰ تومان اعلام و اضافه کرد: قیمت مرغ گرم نیز بین ۱۹ تا ۲۰ هزارتومان است.

وی با اشاره به تغییر نرخ مصوب تخم مرغ و احتمال تغییر قیمت مصوب مرغ نیز گفت: با توجه به افزایش قیمت مصوب مؤلفه‌های تولید بویژه افزایش ۵۰ درصدی نرخ مصوب جوجه یکروزه از سوی ستاد تنظیم بازار، باید این ستاد در همان جلسه که درباره قیمت مؤلفه‌های تولید تصمیم گیری می‌کرد نرخ مصوب مرغ را نیز تغییر می‌داد که این اتفاق نیفتاده و تولیدکنندگان خواستار اصلاح این نرخ هستند.

اسدالله نژاد با بیان اینکه تصور نمی‌کنیم در هفته جاری این اصلاح قیمت انجام شود، افزود: وزارت جهاد کشاورزی هنوز نرخ اصلاحی را به ستاد تنظیم بازار ارائه نکرده است و این احتمال وجود دارد که اواسط هفته آینده در این زمینه تصمیم گیری شود.

ارسال نظر