افزایش خروج از پایانه‌های مرزی؛

توقف کامیون‌ در مرزها ۲۰درصد کاهش یافت

مقام مسئول سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: تعداد کامیون‌های خروجی از پایانه‌های مرزی کشور طی آذرماه نسبت به ماه قبل ۴۹ درصد افزایش یافته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، جواد هدایتی اظهار کرد: طی آذرماه امسال 159 هزار و 996 دستگاه کامیون از پایانه های مرزی جاده ای تردد کرده اند که از روند جهشی تردد از مرزهای زمینی کشور حکایت دارد.

وی افزود: از این تعداد حدود 37 هزار دستگاه کامیون مربوط به صادرات کالا، 10 هزار دستگاه کامیون مربوط واردات کالا و 7500 دستگاه کامیون هم اقدام به ترانزیت با حمل مستقیم یا یکسره کرده اند.

وی یادآور شد: در ماه مورد اشاره مرز بازرگان جایگاه نخست صادرات و واردات را به خود اختصاص داد، مرز جلفا در رتبه دوم واردات و آستارا در رتبه دوم صادرات از طریق حمل یکسره قرار گرفت.

مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: در این مدت فعال ترین مرز کشور در زمینه ترانزیت کالا پایانه مرزی باشماق کردستان و پس از آن پایانه مرزی دوغارون بوده است، همچنین بیشترین صادرات به‌صورت ترانشیپمنت در مرز پرویزخان صورت پذیرفته است.

هدایتی بیشترین مبادلات و تردد کامیون ها را در پایانه های مرزی کشورهای عراق و افغانستان اعلام کرد و گفت: یکی از اقدامات شاخص رخ داده در آذرماه، افزایش 49 درصدی خروج از پایانه های مرزی و در نتیجه کاهش 20 درصدی تعداد کامیون های متوقف در پس‌کرانه پایانه های مرزی کشور بوده است.

این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

آخرین خبر ها