کد خبر 494234

یک مقام مسئول:

صادرکنندگان مدارک خود جهت دریافت مشوق‌های صادراتی ارائه کنند

مدیرکل دفتر توسعه صادرات خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران، بر پرداخت مشوق‌‎های صادراتی براساس صادرات با ارزش افزوده بالاتر و تشویق صادرکنندگان به ایفای تعهدات ارزی تاکید کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از  ایلنا، احسان قمری در حاشیه جلسه کارگروه مشوق‌های صاراتی بر پرداخت مشوق‌های صادراتی صرفاً به بنگاه‌های تولیدی صادراتی (حقیقی و حقوقی) براساس مفاد بسته حمایت از صادرات غیرنفتی و شیوه‌نامه‌های ابلاغی وزیر صمت تاکید کرد.

 وی افزود: صادرکنندگان مدارک و مستندات لازم و درخواست‌های خود جهت دریافت مشوق‌های صادراتی را به سازمان توسعه تجارت ایران ارائه کنند تا پس از بررسی و طرح در کارگروه مشوق‌های صادراتی نسبت به تخصیص و پرداخت مشوق‌های صادراتی به آنان اقدام شود.

دبیر کارگروه مشوق‌های صادراتی سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به اینکه با گذشت بیش از 9 ماه از سال جاری بسیاری از صادرکنندگان درخواستی را به سازمان توسعه تجارت ایران یا سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها ارائه نکرده‌اند گفت: بسته حمایت از صادرات غیرنفتی و شیوه‌نامه‌های مربوطه در پورتال سازمان توسعه تجارت ایران به آدرس www.tpo.ir  بارگذاری شده و صادرکنندگان می‌توانند با مراجعه به آن، بر اساس سرفصل‌های مشوق‌های صادراتی درخواست‌های خود را تنظیم و ارائه نمایند.

قمری همچنین با تقدیر از صادرکنندگانی که به رغم شیوع ویروس کووید 19 و مشکلات ناشی از تحریم‌ها، رسالت خود را به خوبی انجام می‌دهند، بیان داشت: لازم است در پرداخت مشوق‌های صادراتی شرایطی را فراهم کرد که از این ابزار به عنوان یکی از راهکارهای افزایش ایفای تعهدات ارزی صادرکنندگان استفاده کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر