کد خبر 488939

فروش آجیل در واحد‌های نامربوط

احمدی رئیس اتحادیه فروشندگان آجیل و خشکبار گفت: از حدود دو هفته گذشته واحد‌های آجیل و خشکبار محصولات خود را برای بازار شب یلدا تهیه کرده بودند، اما با ایجاد این محدودیت‌ها احتمال می‌رود که واحد‌ها نتوانند محصولات خود را بفروشند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، مصطفی احمدی رئیس اتحادیه فروشندگان آجیل و خشکبار در خصوص وضعیت فروش واحد‌های صنفی اظهار کرد: از ابتدای این هفته و اجرایی شدن محدودیت‌های جدید کرونایی، واحد‌های صنفی فروشنده آجیل و خشکبار جزو اصناف تعطیل هستند و تا دو هفته باید این قانون را رعایت کنند.
وی افزود: تقاضا به آجیل و خشکبار در بازار وجود دارد، اما به دلیل تعطیل بودن واحد‌های عضو اتحادیه، تقاضا‌ها در بازار بر طرف نمی‌شود و به همین دلیل واحد‌های دیگر از جمله بنکداران، فروشندگان مواد غذایی و سوپر مارکت‌ها اقدام به فروش انواع آجیل و خشکبار کرده اند.
رئیس اتحادیه فروشندگان آجیل و خشکبار بیان کرد: برخی محصولاتی که در واحد‌های آجیل و خشکبار مانند انواع مغزها، زرشک، انجیر و کشکش تقاضای زیادی در بازار دارند، اما در راستای تعطیل بودن این واحدها، برخی صنوف دیگر اقدام به فروش این اقلام می‌کنند.
احمدی ابراز کرد: با اتاق اصناف تهران مکاتبه کرده ایم که اقدام به بازگشایی واحد‌های آجیل و خشکبار کنند چراکه در حال حاضر نیز محصولات این واحد‌ها در واحد‌های دیگر به فروش می‌رسند، در غیر این صورت فروش این محصولات در واحد‌های دیگر را ممنوع کند.

ضرر سنگین فروشندگان در شب یلدا

احمدی ادامه داد: از حدود دو هفته گذشته واحد‌های آجیل و خشکبار محصولات خود را برای بازار شب یلدا تهیه کرده بودند، اما با ایجاد این محدودیت‌ها احتمال می‌رود که واحد‌ها نتوانند محصولات خود را بفروشند.
وی تصریح کرد: محصولات آجیل و خشکبار جزو آن دسته از محصولات خوراکی هستند که با گذشت مدت زمان کوتاه خراب می‌شوند و استفاده آن‌ها ممکن است برای سلامتی ضرر داشته باشد.
رئیس اتحادیه فروشندگان آجیل و خشکبار مطرح کرد: محصولاتی که هم اکنون در انبار‌ها ذخیره شده و ممکن است تا بعد از شب یلدا فاسد شوند، حاصل دست رنج کشاورزان کشور است که با حداقل سود و بعضا با ضرر این محصولات خود را فروخته اند.
بیشتر بخوانید
ارسال نظر