کد خبر 482870

توسط گمرک ایران صورت گرفت؛

ابلاغ لیست ۸۰۲قلم تجهیزات صنعتی برای ترخیص بدون کد رهگیری بانک مرکزی

بر اساس لیست ابلاغی ۸۰۲قلم ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی که بدون کد رهگیری قابلیت ترخیص دارند به گمرکات سراسر کشور، حدود ۴هزار کالا قابلیت ترخیص با ارز متقاضی دارند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، گمرک ایران از ابلاغ لیست 802 قلم ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی که با ارز متقاضی و بدون کد رهگیری قابلیت ترخیص دارند به گمرکات سراسر کشور خبر داد.

بر این اساس، پس از مصوبات اخیر ستاد هماهنگی اقتصادی دولت پیرامون ترخیص کالاهای دپو شده در گمرکات کشور، پیگیری‌ و جلسات مختلف پیرامون مصوبات مذکور و اخیرا نیز بازدید وزیر صمت از روند ترخیص کالاها از گمرکات کشور در بندرعباس، وزارت صمت لیست کالاهایی که با شرایط جدید امکان ترخیص آنها از گمرکات سراسر کشور وجود دارد را به گمرک ایران ابلاغ کرد.

متعاقب ابلاغیه وزارت صنعت، گمرک ایران نیز  لیست 802 قلم ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی که با ارز متقاضی و بدون کد رهگیری قابلیت ترخیص دارند را به گمرکات سراسر کشور ابلاغ کرد.

 مصوبات اخیر ستاد هماهنگی اقتصادی دولت و ترخیص تجهیزات و ماشین‌آلات صنعتی با ارز متقاضی از اهمیت زیادی برخوردار بود زیرا هم بر تولید و هم بر اشتغال کشور تاثیرگذار است.

بر اساس این گزارش، در قدم اول گمرک ایران لیست 3036 قلم کالا از گروه‌های کالایی 22، 23 و 24 را برای ترخیص به گمرکات سراسر کشور ابلاغ نمود. در قدم بعدی و با هماهنگی وزارت جهاد کشاورزی، لیستی حدود 300 قلم کالا از گروه‌های کالایی 24 و 25 که قابلیت ترخیص با ارز متقاضی را دارند به همکاران خود در سراسر کشور ابلاغ کرد.

معاون گمرک ایران در این خصوص گفته است، در سومین مرحله  نیز لیست 802 قلم ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی که بدون کد رهگیری قابلیت ترخیص دارند به گمرکات سراسر کشور ابلاغ شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر