کد خبر 481666

دام‌ها روی دست تولیدکنندگان ماندند؛

کاهش قیمت گوشت

رئیس شورای تامین کنندگان دام کشور با اشاره به اینکه تعداد زیادی دام روی دست تولید کنندگان مانده است که باید به بازار عرضه شود گفت: قیمت گوشت کاهشی است و شرکت پشتیبانی امور دام برای جلوگیری از ضرر و زیان تولید کنندگان برای مرحله دوم خرید حمایتی کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، منصور پوریان، رئیس شورای تامین کنندگان دام کشور اظهار کرد: قیمت گوشت که در ابتدای ماه جاری افزایش داشته بود اکنون کاهش یافته و همچنان در حال برگشت به عقب است.

وی افزود: مسائلی مانند کمبود نهاده و مشکلات جابه جایی دام در کشور (برای جلوگیری از قاچاق)، قیمت گوشت را  بالا برده بود اما اکنون این مشکلات تا حدودی حل و فصل شده است؛ میزان تولید دام زنده در سال جاری 30 درصد بیشتر از سال قبل است و با توجه به این اندازه تولید دام دلیلی برای افزایش قیمت وجود ندارد.

رئیس شورای تامین کنندگان دام کشور ادامه داد: در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم دام گوساله 35 هزار تومان و گوسفند زنده 45 هزار تومان است که در مقایسه با قبل کاهش یافته است.

وی تصریح کرد:قیمت عمده فروشی هر کیلوگرم لاشه گوسفندی نیز حدود 95 هزار تومان است که با در نظر گرفتن سود خرده فروشی قیمت این محصول 100 تا 105 هزار تومان می شود.

وی با بیان این که در حال حاضر تعداد زیادی دام روی دست تولید کنندگان مانده است و باید به بازار عرضه شود  گفت: شرکت پشتیبانی امور دام در مقطعی در سال جاری برای حمایت از دامداران اقدام به خرید حمایتی گوشت گوسفندی و گوساله کرد؛ اکنون نیز  با توجه به انباشت دوباره دام زنده، نیازمند خرید حمایتی این شرکت برای جلوگیری از ضرر و زیان تولید کنندگان هستیم.

پوریان اظهار داشت: در ارتباط با موضوع قاچاق دام در کشور بزرگ نمایی شده است و قاچاق به حدی نیست که منجر به افزایش قیمت هایی آنچنانی در کشور شود اما به هر حال نباید از نظر دور داشت که تفاوت قیمت دام زنده در بازار داخلی و کشور های همسایه انگیزه زیادی برای قاچاق این محصول ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه برای بقاء تولید باید نگاه تولید کنندگان به بازار داخلی باشد گفت: نگاه تولید کننده به بازار داخلی زمینه تولید مستمر را فراهم می آورد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    این قیمتایی که زدین ازقبلم که گرونتره. الکی میگیدگوشت ارزون شد؟!