کد خبر 480342

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خبر داد:

تسهیلات جدید برای تولیدکنندگان طلبکار از دولت

هفتاد و هشتمین جلسه دبیرخانه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور با موضوع نحوه حمایت از واحدهای تولیدی طلبکار از دستگاه های دولتی و نهادهای عمومی برگزار شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، میثم زالی، دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با اشاره به رویه اشتباهی که برخی موسسات و شرکت های دولتی و نهادهای عمومی در پرداخت مطالبات تولیدکنندگان دارند، گفت: متاسفانه برخی دستگاه ها که طرف حساب تولیدکنندگان هستند، پس از انجام تعهدات تولیدکننده، پرداخت ها را ماه ها به تاخیر می اندازند و از آن سو واحد تولیدی که مطالبات خود را دریافت نکرده از سوی بانکها و دستگاه های پول ستان برای تسویه بدهی خود تحت فشار قرار می گیرد.

وی خاطر نشان کرد: در شرایط سخت اقتصادی که واحد تولیدی به هر روشی توانسته تولید خود را حفظ کند، باید با تصویب مصوبات حمایتی مانند مصوبه تهاتر بدهی، از واحدهای تولیدی حمایت همه جانبه صورت گیرد.

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید افزود: در صورت تصویب نهایی این مصوبه، بانک یا دستگاه پول ستان اجازه ندارد اقدامی حقوقی یا اجرایی علیه واحدهای تولیدی طلبکار از دستگاه های دولتی یا نهادهای عمومی انجام دهد و یا محدودیت هایی علیه واحد اعمال کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر