کد خبر 472137

بستنی ۲۰تا۵۰درصد گران شد

یک‌ ماه است اخبار افزایش قیمت بستنی به گوش می‌رسد. خبرهایی که واکنش‌های متفاوتی را به‌دنبال داشته و در آخرین مورد، باعث شد یکی از برندهای مطرح بعد از اعتراضات شدید به افزایش هزار تومانی یکی از تولیدات پرطرفدارش، قیمت آن را دوباره به همان نرخ سابق بازگرداند. اما نگاهی به یخچال‌های سوپرمارکت‌ها نشان می‌دهد شایعات شنیده شده بی‌اساس نبوده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از همشهری و براساس گفته‌های فروشندگان، قیمت انواع بستنی در یک‌ ماه اخیر بین 20تا50درصد افزایش یافته و این افزایش قیمت در محصولات برند میهن بیشتر از دیگر شرکت‌ها اعمال شده است. گفته می‌شود انواع بستنی‌های این شرکت در طول یک‌ماه اخیر دست‌کم هزار تومان افزایش قیمت داشته‌اند و به‌طور مثال بستنی حصیری(نانی) از 3هزار تومان به 4هزار تومان رسیده و زمزمه‌هایی درباره 4هزار تومانی شدن بستنی‌های قیفی میهن هم به گوش می‌رسد که هم‌اکنون 3هزار تومان قیمت دارند. قیمت کیم - بستنی پرطرفدار بزرگسال‌ها و نوستالژی‌بازان- هم در کمال ناباوری به 3هزار تومان رسیده درحالی‌که همین بستنی تا یک سال پیش 500تومان قیمت داشت. مگنوم که یکی از معروف‌ترین بستنی‌های برند میهن است از ابتدای امسال 100درصد افزایش قیمت داشته و از 5هزار تومان ابتدا به 8و در نهایت به 10هزار تومان رسیده و بستنی سالار هم هم‌اکنون 8هزار تومان است که طبق گفته‌های فروشندگان در خریدهای جدید 10هزار تومان می‌شود. نیمه‌های شهریورماه علاوه بر گرانی بستنی یک موضوع دیگر هم در این حوزه خبرساز شد و آن کمیاب شدن بستنی عروسکی بود که در آن زمان کمبودش به کمبود و گرانی کره نسبت داده شد. البته صحبت از مشکلات فنی در خط تولید این بستنی هم مطرح بود که با توجه به اینکه این مدل بستنی توسط برندهای مختلف تولید می‌شود و امکان اختلال یکباره و همزمان در خط تولید همه شرکت‌ها کمی دور از ذهن است، باید همان موضوع کره را به‌عنوان عامل نوسان عرضه بستنی عروسکی پذیرفت. اما هرچه بود این مشکل هم‌اکنون وجود ندارد و این نوع بستنی فعلا با قیمت 2هزار تومان عرضه می‌شود. برندهای معروف دیگر ازجمله کاله هم در این مدت قیمت محصولاتشان را افزایش داده‌اند. 

بستنی یک لیتری تولیدی شرکت کاله را در سوپرمارکت‌ها با قیمت‌های متفاوت 15هزار تومان و 20هزار تومان می‌توان مشاهده کرد درحالی‌که هیچ تفاوتی باهم ندارند جز در تاریخ تولید و این نشان می‌دهد بستنی‌های یک لیتری 15هزار تومانی روزهای آخر حضور در سوپرمارکت‌ها را می‌گذرانند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر