کد خبر 466682

در میان محموله فرش ماشینی؛

ده‌ها تخته فرش دست بافت قاچاق کشف شد

دهها تخته فرض دستباف که اظهارنامه صادراتی آنها در یکی از گمرکات تهران تنظیم شده بود، در مرز خروجی گمرک شهید رجایی توسط نیروی انتظامی کشف شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، در روزهای اخیر موضوع کشف دهها تخته فرش دست بافت اظهار شده در یکی از گمرکات تهران، توسط نیروی انتظامی و گمرک  شهید رجایی بندر عباس خبر ساز شده است.

چندی قبل یک شرکت تولید کننده اقدام به اظهار تعدادی فرش ماشینی در یکی از گمرکات تهران کرده بود. در زمانِ خروج 546 تخته فرش ماشینی از طریق گمرک شهید رجایی هرمزگان، پس از بررسیهای به عمل آمده توسط گمرک مذکور و پلیس امنیت اقتصادی  مشخص گردید در میان این محموله، 70 تخته انواع فرش دستباف وجود داشته که در اظهارنامه و اسناد مربوطه ردی از آنها دیده نشد.

بر این اساس و مطابق مکاتبه زیر با توجه به عدم اظهار فرش دستباف و عدم لحاظ ارزش  آن به نظر موضوع مشمول بند ر ماده 2 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز می‌باشد.

پاعلام جرم قاچاق در این پرونده نیز از سوی مدیر کل گمرک شهید رجایی صورت گرفته است.

با توجه به پرونده‌های اخیر به نظر می‌رسد سهم قاچاق خروجی و صادراتی نسبت به قاچاق ورودی شدت زیادی گرفته است. هرچند پیش از این هشدارهای جدی برای نظارت دقیق تر بر محموله‌‌های صادراتی اقلام تولید داخل و یارانه‌ای داده شده اما بازهم شاهد کشف محموله‌های قاچاق صادراتی هستیم. در این بین نبود سیستمهای نظارتی هوشمند و تقاطع گیریهای سیستمی صادرات را به گلوگاه جدید قاچاق کالا تبدیل کرده است.

13990623101920432211963410

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری