کد خبر 463608

وزیر کشور اعلام کرد؛

توزیع روزانه ماسک در داروخانه‌ها با قیمت مصوب

رحمانی فضلی در حاشیه جلسه ستاد اطلاع رسانی تبلیغات اقتصادی کشور گفت: در این جلسه مقرر شد روزانه بیش از ۳میلیون ماسک با قیمت حداکثر ۱۳۰۰تومان به داروخانه ها داده شود و وزارت بهداشت نیز باید نظارت کند که ماسک با قیمت مناسب به دست مردم برسد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور عصر امروز در حاشیه جلسه ستاد اطلاع رسانی تبلیغات اقتصادی کشور در جمع خبرنگاران طی سخنانی اظهار داشت: امروز پنجاه و ششمین جلسه ستاد هماهنگی اطلاع رسانی اقتصادی را داشتیم و گزارشی از وضعیت اقتصادی، کالاها، خدمات و موضوعاتی که در رأس افکار عمومی بوده مطرح شد و مقرر شد دستگاه‌ها در حوزه هایی که مربوط با مباحث اقتصادی هستند، به موقع پاسخ مناسب و اطلاع رسانی درست را انجام دهند تا بتوانیم در بستر مناسب و آماده مشارکت و همکاری مردم و بنگاه‌های اقتصادی را در شرایط فعلی اقتصادی داشته باشیم.

وی افزود: امروز همچنین درباره کارت بازرگانی هم بحث شد؛ چون سیستم جدید فعال شده و دستورالعمل های جدید بوده، اعتراضی درباره نحوه صدور و تمدید این کارت‌ها و معطلی ها وجود داشت که مقرر شد ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز جلسه ای بگذارد و این مشکل را ظرف یک هفته برطرف کند تا تجار بتوانند به کار خود ادامه دهند.

وزیر کشور به مسئله ارزهای بازگشتی حاصل از صادرات نیز اشاره کرد و گفت: درباره موضوع ارزهای برگشتی اعداد و ارقام مختلفی در فضای رسانه ای مطرح می‌شود و در جلسه امروز همه دستگاه‌های مرتبط بودند و توضیحات لازم را دادند و مشخص شد که این اعداد با این رقم کلی نمی‌تواند مبنای درستی برای داوری و تحلیل باشد. همه دوستان موضوعات و دلایلی را گفتند که برخی 70 درصد را آوردند و 30 درصد آن مانده و یا برخی 30 درصد آوردند و 70 درصد آن مانده و یا بخاطر دستورالعمل های جدید و سایر دلایل؛ قرار شد این موضوع توسط دستگاههای اجرایی بررسی شود.

رحمانی فضلی ادامه داد: تلاش ما بر این است که این مسائل را در خانواده دولت و بخش خصوصی حل کنیم. لازم به یادآوری است همه دستگاه ها از جمله قوه قضاییه معتقد بودند که باید این ارز ناشی از صادرات به کشور برگردد و کسی مخالفتی با این مسأله نداشت.

وی درباره موضوع دیگری که در جلسه امروز ستاد بررسی شد، اظهار داشت: در این جلسه مقرر شد روزانه بیش از 3 میلیون ماسک به داروخانه ها داده شود. قیمت آن هم حداکثر 1300 تومان باشد و وزارت بهداشت باید نظارت کند که ماسک با قیمت مناسب به دست مردم برسد.

وزیر کشور بیان کرد: با توجه به اینکه موضوع اینترنت از موضوعات مهم است و تعرفه آن از مسائلی بوده که در افکار عمومی دغدغه ایجاد کرده بود، از مخابرات دعوت شد و سازمان حمایت از مصرف کننده گزارشاتی دادند. با تصمیماتی که گرفته شده امیدواریم مشکل تعرفه حل شود و با نزدیک شدن ایام مدارس و آموزش عالی که نیاز بیشتری به این فضا هست، بتوانند دسترسی بهتری داشته باشند.

رحمانی فضلی خاطر نشان کرد: کالاهای اساسی موضوعی است که در هر جلسه مورد بررسی قرار می‌گیرد و آخرین گزارش‌ها از واردات، انبارها و توزیع تا خرده فروشی ها را پیگیری می‌کنیم و تلاش می‌کنیم هیچ دغدغه‌ای در این زمینه برای مردم به وجود نیاید و گزارشی که امروز داده شد اطمینان بخش بوده و امیدواریم با تلاش مسئولان بتوانیم خدمات را راحت و فعالیت های اقتصادی را در شرایط بهتری داشته باشیم.

وی افزود: همچنین از رسانه ها که تلاش می‌کنند، تشکر می کنم و می‌خواهم که مبانی تحلیل‌ها و اصول، توجه به مسائل اقتصادی با در نظر گرفتن شرایط کشور باشد و ما در شرایط عادی فعالیت اقتصادی نمی‌کنیم و در صادرات به ویژه صادرات نفت و کالاها و واردات با تحریمها مواجه هستیم که هزینه‌های اضافی را به ما تحمیل می‌کند و از سوی دیگر نیز درآمد ما را کاهش می‌دهد. سرمایه‌گذاری و تولید و صادرات و واردات منابع ارزی مربوط به آن مستلزم همکاری است تا بتوانیم این مقطع را به خوبی بگذرانیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری