کد خبر 460875

بر اساس آمارهای منتشره وزارت صمت:

تولید سه قلم لوازم‌خانگی در چهار ماهه امسال رشد کرد

بررسی آمارهای منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از رشد تولید ماشین‌لباسشویی، انواع تلویزیون و یخچال و فریزر از ابتدای امسال تا پایان تیرماه نسبت به مدت مشابه پارسال است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، در مدت یاد شده ۲۸۹ هزار و ۵۰۰ دستگاه ماشین‌لباسشویی در کشور تولید شد.این آمار در مقایسه با تولید ۱۷۰ هزار و ۴۰۰ دستگاهی در مدت مشابه پارسال رشد ۶۹.۹ درصدی نشان می‌دهد.

همچنین تا پایان تیرماه ۳۴۱ هزار و ۵۰۰ دستگاه تلویزیون از سوی کارخانجات داخلی تولید شد که در هم‌سنجی با تولید ۲۱۱ هزار و ۸۰۰ دستگاهی چهار ماهه نخست پارسال رشد ۶۱.۲ درصدی داشته است.

در تولید یخچال و فریزر نیز رشد ۱۲ درصدی به ثبت رسید. در چهار ماهه امسال ۴۹۹ هزار و ۵۰۰ دستگاه از این محصولات تولید شد، در حالی که آمار تولید آنها در مدت مشابه سال گذشته ۴۴۶ هزار دستگاه بود.

بر اساس این گزارش، اگر چه بخش خصوصی همچنان از کاهش تخصیص ارز مواد اولیه به تولیدکنندگان لوازم‌خانگی و مشکلات تولید گلایه دارد، اما آمارها از افزایش تولید چهار ماهه نخست امسال حکایت دارد.

با وضعیت کنونی کمبود ارز، تامین مواد اولیه و قطعات مورد نیاز تولید لوازم‌خانگی دچار مشکل شده است. با این حال در شرایط کنونی همه شرکت‌ها در تلاشند تا کالاهای با قیمت مناسب به منظور تامین نیاز مصرف‌کنندگان تولید کنند.

در این زمینه سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم‌خانگی گفت: مطابق برنامه‌ریزی انجام شده، یکی از واحدهای تولیدی بزرگ کشور تا پایان امسال یک میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه لوازم‌خانگی ارزان تولید و در اختیار گروه‌های هدف قرار می‌دهد.

«حمیدرضا غزنوی» افزود: این لوازم‌خانگی، هر چند با امکانات کمتر اما با کیفیت مناسب خواهند بود که تلاش شده «بدون یک ریال سود» به دست اقشار آسیب‌پذیر برسد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری