کد خبر 451840

در فصل بهار صورت گرفت:

صادرات ۳۸میلیون دلار در منطقه آزاد قشم

مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه آزاد قشم از صادرات ۳۴ میلیون و ۵۴۹هزار دلار محصولات تولیدی این منطقه به خارج از کشور خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین، محمد مهدی برنجی گفت: این میزان صادرات محصولات تولیدی قشم مربوط به سه ماهه نخست سال جاری می شود و نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشدی معادل 312 درصد داشته است.

وی اظهار کرد: حدود 27 میلیون دلار از صادرات صورت گرفته به خارج از کشور مربوط به صادرات سکوی گازی به منطقه ویژه پارس انرژی توسط یکی از شرکت های فعال در منطقه آزاد قشم است.

مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه آزاد قشم گفت: در سه ماهه ابتدایی امسال معادل 4 میلیون و 210 هزار دلار نیز به داخل کشور صادر شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته (3 میلیون و 849 هزار دلار) بیش از 9 درصد رشد را نشان می دهد.

به گفته برنجی؛ در فصل بهار سال جاری همچنین معادل 2 میلیون و 437 هزار دلار واردات به منطقه آزاد قشم صورت گرفته که این رقم نسبت به سه ماهه ابتدایی سال گذشته (15 میلیون و 72 هزار دلار) حدود 83 درصد کاهش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: هم اینک بیش از 190 شرکت تولیدی در چهار شهرک صنعتی تولا، فجر، کاوه و سوزا فعالیت می کنند که محصولات تولیدی خود را در بخش های ماهی خُشک، شمش روی، دستگاه آنالایزر گاز، شناورهای فلزی، اُدکلن، سیمان و کلینکر، سیگار، کامپند پلی اتیلن، ماهی و میگو را صادر می کنند.

مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: محصولات تولیدی در واحدهای صنعتی قشم به امارات متحده عربی، سومالی، پاکستان، شارجه و دیگر مناطق آزاد کشور صادر می شود.

بنا به این گزارش هم اینک بیش از 190 شرکت با جمعیت 4 هزار و 505 نیروی کار در بخش های مختلف تولیدی و صنعتی در منطقه آزاد قشم فعالیت می کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری